Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł dziecku wózek inwalidzki i zdemontował

W miniony piątek spod jednego z przedszkoli w Łęcznej został skradziony wózek inwalidzki należący do chorego chłopca. Policjanci do sprawy kradzieży zatrzymali 72-letniego łęcznianina.

Wózek inwalidzki należący do 4-letniego chłopca został skradziony w miniony czwartek z terenu parafii pw. św. Magdaleny przy ul. Świętoduskiej w Łęcznej. Wózek był praktycznie nowy i pomagał choremu chłopcu w przemieszczaniu się. 4-latek, do którego należał wózek ma wiotkość mięśni i nie może się sam poruszać. Złodziej pozbawił chłopca i jego mamę możliwości przemieszczania się.

– Łęczyńscy policjanci ustalili, że sprawcą tego czynu może być 72-letni łęcznianin. Udało się im zatrzymać sprawcę czynu i postawić mu zarzuty kradzieży. Mężczyzna w trakcie przesłuchania nie przyznał się do kradzieży i stwierdził, że znalazł wózek porzucony przy jednym ze śmietników – informuje mł. asp. Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Funkcjonariusze ustalili, że złodziej dokonał częściowego demontażu wózka. Kilka elementów udało się już odzyskać, jednak nadal chłopiec pozostaje bez sprawnego wózka.

Trwają intensywne poszukiwania pozostałych części wózka. Złodziejowi zgodnie z Kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

2018-04-08 10:45:11
(fot. Policja Łęczna)

19 komentarzy

 1. złomiarz .? To już plaga jest. I niekoniecznie bez środków do życia

 2. Łapska uciąć bez sądu. Szkoda kasy i czasu na takich bydlakow. Śmieć.

  • Eutanazja Ksantypa

   Człowiek, „człowiekowi” wilkiem?
   Toż to biedny dziadunio – bezdomny na dodatek.

 3. Rodzice już zbierają pieniążki na nowy wózek, a niestety jest to spory koszt;/ Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem żeby dla marnej kasy zrobić takie coś i rozebrać kosztowny wózek, który jest potrzebny choremu dziecku.

Z kraju