Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Rosyjski balon wleciał na terytorium Polski. Cały czas się przemieszcza

Z obwodu królewieckiego do Polski wleciał balon. Przemieszcza się przez województwo warmińsko-mazurskie w kierunku wschodnim. Jak zapewnia wojsko, rozwój sytuacji jest stale monitorowany.

Z obwodu królewieckiego w polską przestrzeń powietrzną wleciał balon. Na razie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych nie informuje jeszcze o rodzaju tego obiektu. Wstępnie mowa jest o balonie meteorologicznym, jednak na chwilę obecną służby ustalają, czy informacje strony rosyjskiej są zgodne z prawdą.

Zanim balon pojawił się po polskiej stronie, Federacja Rosyjska zgłosiła służbom naszego kraju, iż obiekt zerwał się z uwięzi i istnieje prawdopodobieństwo, że przekroczy on granicę.

– Balon przemieszcza się przez województwo warmińsko-mazurskie w kierunku wschodnim i jest obserwowany przez stacje radiolokacyjne armii. Porusza się z kursem, który wskazuje, że za kilka godzin opuści polską przestrzeń powietrzną – podało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wojsko zapewnia, iż balon nie stanowi niebezpieczeństwa dla mieszkańców. Podkreślono jednocześnie, że rozwój sytuacji jest stale monitorowany.

To już kolejny tego typu przypadek w ostatnich latach. Wiosną w województwie warmińsko-mazurskim znaleziono trzy balony meteorologiczne. Ustalono, że przyleciały one z terenu Rosji i Białorusi.

64 komentarze

 1. Ciężko go zestrzelić? Wleciał w przestrzeń Polski od razu zestrzelić. A nie monitorować.

 2. I co? nasza niezwyciężona armia tylko obserwuje? Nie uruchomiła dyżurnej pary naszych „Sokołów”?. Co paliwo się skończyło bo dziesiątkami cystern płynie za Bug?

  • Przynajmniej reagują na każdą sytuację a nie jak pis olewał rozbijające się w Polsce rakiety.

   • A ile to tych rakiet się rozbiło?

   • OOO Franio wypuszczony z Abramowic? I co? Nie POPOmogło? USA takie baloniki od razu zwala na ziemię. Za PiS marny PO wski trollu rakieta była z betonu i wojsko o tym wiedziało. Ty jesteś zbyt głupi, aby o czymś takim wiedzieć.

    • Te żołnierz, czytałeś artykuł? Rosja powiadomiła nasze wojsko o balonie, jaki jest sens strzelać do balonu meteorologicznego?

 3. Rządy tfuska Polska w ruinie.

 4. Patologia głosowała na rudego i burdel w kraju.

 5. Chcemy dialogu z Rosją nieważne jaka ona jest.

 6. Niech on tu na moje niebo przyleci… proce mam, a jak bedzie nisko fruwał to i cepem sie zamache

 7. Lecą wytyczne dla Brauna i Macierewicza.

 8. To Tusk się ściskał z Putinem.

 9. Dawać tą Babuszkę z Ukrainu co to słoikiem z ogórkami drona strąciła!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport