Rolnicy zeszli z dróg, ale zapewniają, że to jeszcze nie koniec. W poniedziałek zdradzą swoje dalsze plany

Rolnicy odblokowali już wszystkie drogi w naszym regionie. Zapewniają jednak, że nie oznacza to końca protestu. Szczegóły dalszych działań mają być ogłoszone w poniedziałek.

Zakończyły się już wszystkie akcje protestujących rolników na drogach naszego regionu. Jak już informowaliśmy, wczoraj w kilkunastu miejscach zablokowali oni drogi i skrzyżowania. Najdłużej, gdyż przez całą noc aż do dzisiejszego południa zablokowana była obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego. Na skrzyżowaniu z ulicą Drohicką przejazd uniemożliwiały ciągniki rolnicze, pojazdy były przepuszczane co ok. 30 minut. Policjanci kierowali mniejsze pojazdy ulicami miasta.

Jeszcze wczoraj rolnicy zapowiadali, że podobnie jak w Łucce koło Lubartowa, mają pozwolenie na tygodniową akcję protestacyjną. Dzisiaj jednak postanowili zakończyć blokadę. Podkreślają jednak, że nie oznacza to końca protestu. Rolnicy zapowiedzieli, że się nie poddadzą i będą walczyć do końca. Są bowiem w takiej sytuacji, że dla nich oznacza to być albo nie być.

Dzisiaj zaplanowano rozmowy z udziałem rolniczych organizacji z liderem AgroUnii Michałem Kołodziejczakiem. W trakcie spotkania mają zostać podjęte decyzje na temat formy dalszych akcji protestacyjnych. Szczegóły mają być ogłoszone w poniedziałek. Rolnicy mają też nadzieję, że dojdzie do skutku planowane spotkanie z premierem i wypracowane zostaną satysfakcjonujące ustalenia.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. CO MA WAM DAĆ BLOKADA UCZCIWYCH LUDZI JADĄCYCH DO PRACY !?!? JEDŹCIE DO WARSZAWY POD BRAMY WYJAZDOWE Z SEJMU, BRAMY DO BIUR PARTYJNYCH I TAM PROTESTOWAĆ. BLOKUJCIE TYCH, KTÓRZY WAM SZKODZĄ, A NIE TYCH, KTÓRZY WAS ŻYWIĄ KUPUJĄC WASZE PLONY !!! Niektórzy z tych, których zablokowaliście są tak samo dojeżdżani przez rząd jak i wy. Swoją przemyślaną akcją robicie pod górkę swoim rodakom. A politycy dalej sobie spokojnie żyją bez żadnej odpowiedzialności za czysto biznesowe decyzje. Super! Dzięki!

 2. Jestem ciekaw jaka jest cena takiego średniej wielkości traktoru?

 3. To już nie tylko są rolnicy. Przyłączają się do nich WSZYSCY. Mieszkańcy miast również. Każdy komu leży na sercu los Polski powinien to popierać. PiS doprowadzil nas na skraj wojny. Skłócil Polakow aby lepiej manipulowac. W niedalekiej przyszłości czeka nas nędza, bezrobocie, upadek . Już dziś praktycznie jestesmy bez opieki lekarskiej a bedzie gorzej.

  • M,dokładnie tak jest,tylko ludzie tumany.Z drugiej strony,czy to mięsko sprowadzane z Zachodu to badane testami na covid?Ktoś w ogóle wpadł na ten pomysł?Jakby się to okazało prawdą,nawet nie chcę myśleć,ten rząd zostałby rozszarpany nawet tych krzykaczy na rolników.

  • A gdzie byli rolnicy jak strajkowali lekarze, pielęgniarki, matki dzieci niepełnosprawnych, przedsiębiorcy itd. ?? To chłopi ze wsi głosowali na piSS i nie dość że skazali nas na obecne rządy, to jeszcze utrudniają życie innym. Jednak chłop mentalnie dalej tkwi w 18 wieku.

   • Na PIS głosowali dziadki z „niby dodatkową emeryturą i całe 500+”,bo od takiego państwa polskiego nie dostali nigdy „NIC”Rolnicy zostali oszukani.Tobie to chyba utrudnia życie każdy co przeszkadza w biznesie,dotknie Ciebie to wylej to na forum,a dotknie i bądź tego świadom już dziś.

  • Gdzie Ci mieszkańcy miast się do rolników przyłączają, q….a gdzie to widziałeś!!!

 4. Nie ma to jak głosować na pisiorskie nasienie a potem strzelać fochy…

 5. Jesień – wałkoniom się nudzi

 6. Teraz pewnie przejdą na głodówkę. Dwie godziny przed obiadem i dwie po.

 7. No na L4 jak pielęgniarki, lekarze, policjanci przecież nie pojda ! Spokojnie miasto też się przyłącza. Wszyscy niedługo staniemy na blokadzie. Oczywiście kto przeżyje. Bo ten rząd Niemców o pomoc w walce z covid 19 jak narazie nie zamierza się zwrócić!jak to zrobili Czesi.. A u nas lekarze i ratownicy medyczni są skraju wyczerpania .

 8. Buraku jeden z drugim sam wybierałeś tą partię więc teraz ryj do obory i wciągaj gnój!!!!

 9. Teraz pojadą trochę ponawozić posłów 😉 😉 😉

 10. Buroki jedżta do warszafki a nie tu głąby kapuściane , ani was zuważo ani dokuczycie rzi]ondowi. Ośle łby !

 11. w sioki a agrouni w łykend bendom łodpoczywać i pójdom do kościoła

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej