Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy zablokują drogi i przejścia graniczne w całym kraju. „To wina rządu i Brukseli”

Rolnicy ogłosili strajk generalny. Zapowiadają, że w przyszłym tygodniu zablokowane zostaną drogi i przejścia graniczne. Jednocześnie apelują do społeczeństwa o wyrozumiałość.

107 komentarzy

 1. Patrząc na komentarze jest mi totalnie wstyd za nasze społeczeństwo. Na zachodzie Europy ludzie wspierają rolników i sami widzą problem w chorych działaniach unii i pseudo wspieraniem Ukrainy. Jesteśmy narodem tak głupim i skłóconym jakim nie byliśmy nigdy. Rolnicy nawet ostatnio wspierali transportowców na granicy, a w komentarzach jad nienawiści z ich strony. Każdy pracuje na tyle na ile ma. Trzeba znać realia żeby się wypowiadać na określony temat , a ja widzę tylko nieuzasadnioną zazdrość. O co? O pracę? Jeden wielki WSTYD. Ludzie. Pomyślcie. Na naszym skłóceniu korzystają ci którym na tym zależy. Tylko my sami możemy sobie pomóc, bo żaden polityk z żadnej partii nam nie pomoże.

  • Byli pracownicy ursusa

   Nam też smutno, za wszyscy kupowali nie krajowe ,a obce.

   • Kupowali, tylko politycy zmarnowali Ursusa. Brak modernizacji, głupie decyzję przy produkcji, i mamy to co mamy. Czemu odlewnia Ursusa upadła? Przez politycznych sprzedawczyków. To samo z bizonem i innymi markami. Jakoś prywatne firmy radzą sobie świetnie, j to nie tylko na polskim rynku.

  • Rolnik jak górnik

   Dobra sklej już wiejski filozofie. Nabijać sobie kasę na rodakach a potem zrzucaj winę na unie. Jk nie wytrzymujesz konkurencji, to idź na etat.

   • Jakiej konkurencji? Konkurować to możemy z zachodem który ma podobne koszty i podobne normy przy produkcji jak polscy rolnicy. Ukraińcy mają bez porównania niższe koszty produkcji, i leją co popadnie. W nosie mają wszelkie normy i restrykcje, ale skoro macie takie myślenie to winszuje. Ja akurat pracuję na etacie, ale w branży powiązanej z rolnictwem, i w przeciwieństwie do takich jak wy dobrze wiem jak to wygląda od środka. Na etacie jest znacznie lżej, ale takim jak wy ciężko to wytłumaczyć

 2. Jeżeli tak jest im źle proszę o Pit VAT i ZUS dla rolnictwa jak dla normalnego przedsiębiorcy.

  • Nie ma najmniejszego problemu. Duża część rolników prowadzi także działalność gospodarczą. Tylko wtedy proszę o takie świadczenia, odliczenia od podatku , wrzucanie zakupów do kosztów jakie mają przedsiębiorcy. Wam się tylko wydaje że w rolnictwie jest tak kolorowo. To że część mieszkańców wsi jest zarejestrowana jako rolnicy i nic nie płaca, nie oznacza że nimi są. 80% z nich to tak naprawdę ukryte bezrobocie które ziemię ma tylko na papierze – i oni faktycznie nie produkują i nie chcieliby rozliczać się tak jak przedsiębiorstwa

 3. Dziewczyny z Ukrainy są lepsze niż polki i tak samo jest z żywnością. Rynek zweryfikował.

Dodaj komentarz