Rolnicy blokowali a ciężarówki niszczyły drogi na objazdach. Kto zapłaci za ich naprawę?

Rolnicze blokady w regionie zmusiły kierowców aut osobowych i ciężarowych do objazdów. Niestety kilkutonowe pojazdy przez kilka dni rozjeździły lokalne drogi.

Rolnicze protesty zmusiły kierowców jadących przez nasz region do korzystania z objazdów wyznaczonych przez policję. Ruch skierowany na drogi lokalne sprawił, że przez ostatnie dni doszło tam do kilku groźnych zdarzeń drogowych zaś kilkutonowe ciężarówki rozjeździły lokalne drogi.

Popękany asfalt, widoczne kolei czy rozjeżdżone pobocze to efekt tranzytowego ruchu, który skierowano przez miejscowość Krasew, w powiecie radzyńskim w gminie Borki. Jak alarmuje serwis iledzisiaj.pl przez rolniczą pikietę, teraz mieszkańcy okolicznych miejscowości mają problemy komunikacyjne. Pojazdy ciężarowe uszkodziły nawierzchnię, która i tak miała już swoje lata i do idealnych nie należała. Jednym z bardziej zniszczonych odcinków jest ten prowadzący przez Wolę Chomejową, Wolę Osowińską, Krasew i Zarzec Ulański.

Drogi lokalne, na które puszczono załadowane po kilka ton ciężarówki, nie są przystosowane do takich obciążeń. Z powodu uszkodzeń, w ostatni dzień strajku policja wyznaczyła nowy objazd. Niestety teraz zniszczony odcinek drogi trzeba będzie naprawić, zwłaszcza w miejscach gdzie doszło do zapadnięcia pobocza oraz tam gdzie wyciągano ciężarówkę z rowu.

Oprócz opisywanych zniszczeń, na innych objazdach także doszło do uszkodzenia nawierzchni oraz m.in. do zapadnięcia się studzienek kanalizacyjnych.

Teraz rozjeżdżone drogi będą musiały remontować gminy. Wszyscy zadają sobie teraz pytanie, dlaczego auta były kierowane na drogi, które nie posiadały odpowiedniej nośności. Oraz dlaczego nikt, kto ustalał przebieg objazdów, nie sprawdzał czy drogi, którymi na co dzień jeździ kilkanaście pojazdów na godzinę, są przygotowane na przyjęcie tak dużej liczby aut.

2015-02-14 10:54:51
(fot. iledzisiaj.pl)

Zobacz również

38 komentarzy

 1. brawo dla Admin. strony na pewno stan tej drogi stal się jaki jest w przeciągu kilku dni brawoooooooooo

 2. Powodyrzy zamieszania powinni pokryć koszty napraw (blokujący). Następnym razem może by się zastanowił i czy „im się oplaca” wyciągać ręce po nie swoje pieniądze. Wiecznie im mało.

  • Dlaczego twierdzisz że po nie swoje skoro wszystko co rolnik wyprodukował tanieje , czy wędlina w sklepach potaniała bo żywiec potaniał, czy chleb potaniał jak zboża potaniały , a mleko i inne pochodne , jak paliwo drożało podnoszono ceny na wszystko bo transport drożej wychodzi ,odczułeś jakiś spadek cen bo paliwo było przez pewien czas tańsze, ale teraz zaczyna drożeć popatrz jak znowu będzie drożało . I nie przez rolnika tulko przez pośredników i zakłady masarskie ,mleczarnie i, piekarnie i pośredników.

   • A kto daje jeść pośrednikom jak nie rolnik? Myślisz, że ja klimatu wsi nie znam? Jedziesz na targ kupić prosiaki i nie kupisz po normalnej cenie, bo inny rolnik woli sprzedać je handlarzowi, który na tym samym targu podbije ich cenę i sprzeda z zyskiem a ten rolnik i tak grosza więcej nie zarobi. Skupują wszystkie po kolei i windą ceny. Ale to rolnik na to pozwala. Jakby jeden z drugim nie sprzedał handlarzowi, to handlarz nie miałby towaru a przynajmniej całego i nie dyktowałby cen. Przykład braku perspektywicznego myślenia – sprzedać za bezcen i płakać, że świnie tanie. To nie państwo niszczy rolnictwo tylko pośrednicy.

    • raczej ten klimat to chyba zapach dziadka obory bo piszesz bez sensu, od jakiegoś czasu na targu prosięcia nie kupisz bo unia nie pozwala , tak jak i psa na pchlim targu., jak Maciarewicz

 3. Dlaczego ma się to odbijać na uczciwie pracujących ludziach my odprowadzamy składkę miesięczną do ZUS taką jaką rolnicy odprowadzaa do KRUS za kwartał ,a tak samo ciężko pracujemy .,tylko my nie zastrajkujey boo wszystko zostało oddane w prywatne ręce.

 4. zwykly sluchacz ze wsi

  Te całe szoł jest poto aby Izdebski jako drugi lepper startowal w wyborach. Nawet ma styl mowy jak lepper. Smieszne a nawet żałosne. Jakby byl normalny poszedłby porozmawiac a nie krzyczy Sawicki musi odesjc. A co z Balcerowiczem?)

 5. Rolnicy jutro tylko jutro kurki i krowki po karmia a ja musze rano mimo zimy do pracy- jak wół .. Nie maja tak zle zima

 6. Rolnicy jesli juz to na wiejskiej a za drogi powinni teraz zaplacic i za utrudnienia.rozumiemy rolnikow jestesmy za.postulatami lecz niejestescie sami w tym kraju by utrudniac zycie innym zarabiajacym na chleb.kary.bo brak jakiejkolwiek dyscypliny zasluguje na potepienie. Udezacie w ludzi czy macie sprawy do rzadu pytamy ??? Co to za bajzel wszedzie?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!