Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rolkarze wracają na ulice Lublina. Zbliża się pierwszy w tym roku Nightskating

W najbliższą sobotę w Lublinie odbędzie się pierwszy w tym roku Nightskating. Wydarzenie ma na celu promowanie rolkarstwa oraz zdrowego trybu życia.

W sobotni wieczór po raz pierwszy w tym roku ulicami Lublina przejadą rolkarze. Uczestnicy wyruszą o godzinie 20:00 sprzed Wydziału Ekonomicznego UMCS przy ul. Radziszewskiego. Wcześniej, gdyż o godz. 18:00 rozpoczną się warsztaty rolkarskie. Udział w Nightskatingu i warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

Trasa, jaką pokonają uczestnicy, liczy 18 kilometrów. Wiedzie ulicami: Radziszewskiego, Akademicką, Łopacińskiego, Al. Racławickimi, Poniatowskiego, Smorawińskiego, Kompozytorów Polskich, Koncertową, Zelwerowicza, Paderewskiego, Leszetyckiego, Paderewskiego, Szwajcarską, Choiny, Związkową, Spółdzielczości Pracy, Dożynkową, Cynamonową, Strzembosza, Walecznych, Andersa, Smorawińskiego, Chodźki, Gębali, Fijałkowskiego, Szeligowskiego, Północną, Prusa, Dolną 3 Maja, Żołnierzy Niepodległej, Ewangelicką, Krakowskim Przedmieściem, Lipową, Narutowicza i Sowińskiego.

Zakończenie przejazdu ma nastąpić ok. godz. 22 na parkingu przy Chatce Żaka. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z lubelskimi uczelniami: Uniwersytetem Marii Skłodowskiej-Curie, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytetem Przyrodniczym.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. Zjeżdżać!

  • Znowu sie zaczyna. Nic w tym dobrego. Jadąc na rolkach zajmuje się cały pas czy to chodnika czy ścieżki rowerowej.
   Takie zakały miasta. Jak gołębie.
   Zakazać tego należy.

   • I jeszcze słuchawki, że możesz dzwonić i żadnej reakcji, a jak jest miejsce żeby wyprzedzić to nagle w lewo skręci nic nie sygnalizując lub rozglądając się. Myślenie poziom 0.

 2. Byle nie na rondo z pniakiem, bo tam żartów nie ma.

 3. Dzieciaki będą ruch tamować

  • „Niedzieciaki” tamują ruch codziennie w dni powszednie, ale o tym nie piszesz.

 4. WRD KMP Lublin

  Kolejne nadgodziny.

 5. Nie mają OC to jakim prawem zajmują asfalt?

  • A ci co łażą na procesje i pielgrzymki to mają OC ? Też zajmują asfalt i tamują ruch.

  • wszyscy pewnie nie, ale niektórzy na pewno mają (ja np. mam)
   P.S. nierozsądnie jest jeździć rowerem, hulajnogą itd. i nie mieć OC

 6. Super ! :))) Fajna inicjatywa

Dodaj komentarz

Z kraju