Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Rodzina zatruła się czadem. Matka zasłabła, dziecko wezwało służby ratunkowe

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitali po zatruciu tlenkiem węgla. Pomoc wezwało dziecko, które przebudziło się nad ranem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 4.15 w jednym z mieszkań przy ul. Balladyny w Lublinie. Służby ratunkowe zostały powiadomione, że trzyosobowa rodzina źle się czuje, a mieszkająca tam kobieta zasłabła. Ze względu, iż zachodziło podejrzenie zatrucia czadem, na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarną.

-Gdy na miejsce dojechali strażacy, kobieta, która zemdlała, została już zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. W mieszkaniu przebywała dwójka dzieci i siostra poszkodowanej kobiety, która przyjechała zaopiekować się dziećmi. Po sprawdzeniu mieszkania nasz sprzęt nie wykazał obecności tlenku węgla. Ponieważ dzieci również skarżyły się na dolegliwości, zostały one także przetransportowane do szpitala – wyjaśniał nam kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Strażacy ze względu na brak obecności tlenku węgla, jak też to, że piecyk do ogrzewania wody był wyłączony, wstępnie wykluczyli zatrucie czadem. Jednak jak nas poinformowano, załoga karetki pogotowia, która była wcześniej na miejscu, również sprawdziła mieszkanie pod względem występowania czadu. Aparatura wykazała 20 ppm tlenku węgla. Z przekazanych nam informacji wynika, że po badaniach w szpitalu okazało się, że u poszkodowanych występuje podwyższone stężenie tlenku węgla w organizmach. Z kolei służby ratunkowe powiadomił 14-letni syn kobiety.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-01-15 21:40:59

8 komentarzy

  1. Ciepło systemowe, może już czas się podłączyć do ciepłej wody?

  2. Prezes_prezesem_ale_jednak_to_pazerny_chu...

    Który blok? Bo juz w 4 bylo tak samo dwa lata temu. Gąbka niedługo pójdzie w pasiaki

    • Gąbka poszedł ale na emeryturę, jak się koło tyłka palić zaczęło. Teraz jest Pani Prezes. Była kierowniczka administracji jednego z osiedli.

  3. długo musieli wdychać czad w takim stężeniu, żeby poczuć objawy podtrucia

  4. Sąsiad z dołu z ogrzewaczem gazowym do przewodu wentylacyjnego się podpiął? Spaliny zamiast w komin, do sąsiadów poszły? Przy remontach, nowi właściciele różne modyfikacje wprowadzają.

  5. Gąbka odpowiednie ma nazwisko do swojej osoby-jest bardzo chytry a gąbka wszystką kasę jaka jest możliwa to w siebie chłonie ,krętacz i oszust. Sobie „kupił” lokale za grosze gdzie ludzie za takie same musieli co najmniej 10 razy drożej zapłacić i mimo że toczą się postępowania w prokuraturze on ma to gdzieś bo ma dobre plecy i wie z kim się podzielić

  6. Zdecydowanie cos nad nimi czuwało, który 14stolatek budzi się tak wcześnie?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo