Rodzina poszkodowana w wybuchu gazu w Podedwórzu otrzyma wsparcie finansowe

W miniony piątek w Podedwórzu w powiecie parczewskim doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dwójka dzieci. Wojewoda Lubelski Lech Sprawka udzielił gminie wsparcia finansowego z przeznaczeniem na wypłatę zasiłku celowego dla poszkodowanej rodziny.

Do zdarzenia doszło 26 lutego na terenie gminy Podedwórze w powiecie parczewskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. Po wybuchu w części poddasza budynku rozwinął się pożar. Dzięki szybkiej interwencji strażaków sąsiednią cześć budynku udało się uratować.

W wyniku tego zdarzenia poszkodowane został 3 osoby, w tym kobieta i dwoje małoletnich dzieci. Z uwagi na siłę wybuchu całkowicie zostało zniszczone wyposażenie mieszkania. Uszkodzona została również konstrukcja budynku w stopniu uniemożliwiającym jego zamieszkiwanie. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po wstępnych oględzinach budynku zakazał jego użytkowania. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogła być nieszczelność instalacji gazowej propan-butan w jednym z mieszkań.

– Mając na uwadze niezwykle trudną sytuację życiową, w jakiej znalazła się rodzina, na wniosek Wójta Gminy Podedwórze, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, działając na podstawie art. 115 ust. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, udzielił gminie wsparcia na dofinansowanie zadania własnego gminy, określonego w art. 17 ust.1 pkt 6 cyt. wyżej ustawy, z przeznaczeniem na wypłatę zasiłku celowego dla poszkodowanej rodziny w wysokości 10.000 zł. Celem tego zasiłku jest umożliwienie rodzinie sfinansowania najpilniejszych potrzeb bytowych związanych z codziennym funkcjonowaniem – poinformowała Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego.

Środki zostały przelane dzisiaj na rachunek gminy Podedwórze i w najbliższych dniach zostaną przekazane poszkodowanej rodzinie.

(fot. Policja Parczew, PSP Parczew)

Zobacz również

3 komentarze

  1. spoko. mieć gaz w domu i się nie ubezpieczyć, gdy ryzyko wadliwości instalacji jest całkiem spore – wsparcie państwa.
    dziecko, które choruje na bardzo rzadką chorobę, która występuje raz na kilka milionów osób – człowiek ubezpieczony, ale zbiórki z fundacji charytatywnych, bo NFZ nie refunduje leczenia.

    ciągle się o czymś taki słyszy… drogi dziurawe, ale buduje się kolejne boiska, obok boisk, obok pustego stadionu.

    kto te *** w końcu rozliczy!?

    • budowanie dla budowania. wydawanie pieniedzy podatnika na zawyzonych stawkach,a reszta dziela sie pod stolem. tu nie jest lepiej niz na wschodzie. a z tymi boiskami to swieta racja-tak jakby tworzenie kolejnych pól do kopania szmacianki dalo ludziom dobrobyt.

  2. Takie benefity podważają ideę ubezpieczeń ! Miras pomyśli, po co będę dom upezpieczał skoro mogę nie ubezpieczyć i wyciągnąć w razie co łapsko po publiczne !!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew