Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Remontują wjazd do Zamościa. Utrudnienia w ruchu potrwają do jesieni

Kilka miesięcy utrudnień w ruchu czeka kierowców wjeżdżających do Zamościa od strony Lublina. Ruszyły prace związane z przebudową kolejnego odcinka ul. Lubelskiej.

Sprzyjająca pogoda sprawia, że drogowcy nie zamierzają czekać do wiosny i już teraz rozpoczynają tegoroczne prace związane z budowami czy też remontami dróg. Tak jest m.in. w Zamościu, gdzie ruszyła przebudowa ulicy Lubelskiej. Nowy asfalt pojawi się na odcinku liczącym ponad 520 metrów. Będą to cztery pasy jezdni, po dwa w każdym kierunku, każdy z nich o szerokości 3,5 m.

Przebudowane zostanie też skrzyżowanie ulic: Lubelskiej, Marszałka J. Piłsudskiego, Wojska Polskiego i Wiejskiej, gdzie powstanie rondo. Inwestycja obejmie również przebudowę zatok autobusowych, zjazdów na posesje, parkingu oraz skrzyżowań. Po obu stronach ulicy powstaną też ciągi pieszo – rowerowe. Wyremontowana ma również być nawierzchnia na ulicach: Wiejskiej, Wojska Polskiego i Piłsudskiego na dojeździe do skrzyżowania z ul. Lubelską.

Oprócz prac typowo drogowych wykonawca ma wybudować kanalizację deszczową w obrębie przebudowywanych ulic a także zamontować kamery monitoringu. Mają one być włączone do miejskiego systemu wizyjnego. Pojawią się też nowe wiaty przystankowe i ławki. Wartość inwestycji wynosi ponad 13 mln zł. Prace potrwają do jesieni.

(fot. Google Street View)

3 komentarze

  1. 500m drogi za 13 milionów zł ! Nieprawdopodobne !

    • Na fakturach tak będzie 🙂 Ale zawsze coś po drodze każdemu skapnie pod stołem. Ot Polska kraj totalnej korupcji i kumoterstwa !!!

    • nie tylko nawierzchnia ale wymiana starych przewodów, kanalizacji, wybudowanie kanalizacji burzowej , wszystko co związane spod drogi, projekty nie kosztują grosze

Wiadomości z info112