Remontują wjazd do Zamościa. Utrudnienia w ruchu potrwają do jesieni

Kilka miesięcy utrudnień w ruchu czeka kierowców wjeżdżających do Zamościa od strony Lublina. Ruszyły prace związane z przebudową kolejnego odcinka ul. Lubelskiej.

Sprzyjająca pogoda sprawia, że drogowcy nie zamierzają czekać do wiosny i już teraz rozpoczynają tegoroczne prace związane z budowami czy też remontami dróg. Tak jest m.in. w Zamościu, gdzie ruszyła przebudowa ulicy Lubelskiej. Nowy asfalt pojawi się na odcinku liczącym ponad 520 metrów. Będą to cztery pasy jezdni, po dwa w każdym kierunku, każdy z nich o szerokości 3,5 m.

Przebudowane zostanie też skrzyżowanie ulic: Lubelskiej, Marszałka J. Piłsudskiego, Wojska Polskiego i Wiejskiej, gdzie powstanie rondo. Inwestycja obejmie również przebudowę zatok autobusowych, zjazdów na posesje, parkingu oraz skrzyżowań. Po obu stronach ulicy powstaną też ciągi pieszo – rowerowe. Wyremontowana ma również być nawierzchnia na ulicach: Wiejskiej, Wojska Polskiego i Piłsudskiego na dojeździe do skrzyżowania z ul. Lubelską.

Oprócz prac typowo drogowych wykonawca ma wybudować kanalizację deszczową w obrębie przebudowywanych ulic a także zamontować kamery monitoringu. Mają one być włączone do miejskiego systemu wizyjnego. Pojawią się też nowe wiaty przystankowe i ławki. Wartość inwestycji wynosi ponad 13 mln zł. Prace potrwają do jesieni.

(fot. Google Street View)

3 komentarze

 1. 500m drogi za 13 milionów zł ! Nieprawdopodobne !

  • Na fakturach tak będzie 🙂 Ale zawsze coś po drodze każdemu skapnie pod stołem. Ot Polska kraj totalnej korupcji i kumoterstwa !!!

  • nie tylko nawierzchnia ale wymiana starych przewodów, kanalizacji, wybudowanie kanalizacji burzowej , wszystko co związane spod drogi, projekty nie kosztują grosze

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia