Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

32 funkcjonariuszy zasiliło szeregi lubelskiej Policji (wideo, zdjęcia)

W środę w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji, przyjętych do służby w grudniu ubiegłego roku. W całym 2019 roku do służby w lubelskim garnizonie przyjęto 142 policjantów.

Policjanci składający dzisiaj uroczystą przysięgę zostali przyjęci do służby pod koniec 2019 roku. Podczas grudniowego naboru garnizon lubelski zasilił się o 32 funkcjonariuszy. Zdecydowana większość to panowie.

Wkrótce policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Łukowie, Parczewie, Puławach, Włodawie oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

 

 

11 z przyjętych funkcjonariuszy posiada tytuł instruktora sportu i sztuk walki, 13 tytuł ratownika. Ponadto wśród nowo przyjętych funkcjonariuszy jest policjant, który posiada czarny pas w Karate Tradycyjnym. Post. Dawid Stępniak ma na swoim koncie także zwycięstwa w licznych zawodach. Z kolei post. Tomasz Wiącek otrzymał w lipcu ubiegłego roku Medal Prezydenta miasta Lublin za udzielenie pierwszej pomocy oraz uratowanie życia.

W całym 2019 roku do służby przyjętych zostało 142 osoby. W tym roku pierwsze szanse na wstąpienie w nasze szeregi młodzi ludzie będą mieli już w lutym.

(fot. wideo KWP Lublin)

10 komentarzy

 1. To pod nova pojada

 2. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Przydadzą się, bydełko mus pilnować bo draństwa z każdym dniem więcej

 3. Dlaczego nie ma relacji z rekrutacji do nowego sklepu? Niestety od początku „pracy” w milicji ludzie są utwierdzani w przekonaniu że są wyjątkowi 🙁

  • Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki) i mąż starej Pierdółkowej

   Bo są wyjątkowi – ja np. widząc, że zatrzymany bandzior śmieje się mi w pysk zastrzeliłbym go na miejscu i skończyłbym karierę policjanta. Dlatego jestem Pierdółko

 4. Nie wiedzą co czynią…

 5. detektywie… stary ustrój zjadł Ci mózg. Teraz to dla ETOSU sie służy. Za twoich czasów…ehh szkoda strzępić ryja

 6. Kolejne nieroby do szeregów nierobów już zatrudnionych.

 7. Gdyby nie był Policji ludzie to byście sie bali na ulicę wyjść, psioczycie a jak Wam samochód ukradną to od razu na Policje lecicie.

  • A gdzie mają lecieć? na basen? Od tego są! policja to ogólne pojęcie. Tak samo mógł być urząd ds kradzieży samochodów.
   P.S teraz wszyscy idąc do policji robią instruktora sportu, lub k k ratownika medycznego. Mecyje wielkie

 8. Służba na ulicy zweryfikuje szybko ich kompetencje . Powodzenia życzę.