Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Remont zakończony. Na ul. Nałkowskich jest już nowa nawierzchnia (zdjęcia)

Zakończył się już remont nawierzchni na ul. Nałkowskich, na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. Koszt remontu wyniósł blisko 1,2 mln zł.

Kierowcy i piesi korzystają już z nowej jezdni oraz chodnika ul. Nałkowskich. Z końcem maja zakończył się remont tej ulicy na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. Aktualnie trwają odbiory techniczne wykonanych prac drogowych.

– Zakończyliśmy ważny remont dla Dzielnicy Wrotków, wyczekiwany zarówno przez mieszkańców, jak i kierowców korzystających z fragmentu jezdni, w dojazdach nad Zalew Zemborzycki. Wyremontowana ulica Nałkowskich wpłynie na bezpieczeństwo ruchu oraz wygodę użytkowania z infrastruktury drogowej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Remont przeszedł ponad kilometrowy odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera a ul. Żeglarską. Drogowcy zdjęli starą warstwę jezdni i położyli dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną. Odnowiono również chodnik o długości 1,3 km. Do jego wykonania użyto bezfazowej kostki brukowej, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach.

Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawił się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami. Przebrukowano także zatoki autobusowe, ich poziom został wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Koszt remontu to blisko 1,2 mln zł.

Remont zakończony. Na ul. Nałkowskich jest już nowa nawierzchnia (zdjęcia)

Remont zakończony. Na ul. Nałkowskich jest już nowa nawierzchnia (zdjęcia)

Remont zakończony. Na ul. Nałkowskich jest już nowa nawierzchnia (zdjęcia)

Remont zakończony. Na ul. Nałkowskich jest już nowa nawierzchnia (zdjęcia)

Remont zakończony. Na ul. Nałkowskich jest już nowa nawierzchnia (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

16 komentarzy

 1. No wreszcie da się normalnie jeździć ; wcześniej bylo fatalnie ;wielki plus.

  • Po co tam tyle przejść dla pieszych?
   Teraz będą korki przez przejścia…

   • Po to, żeby ktoś kto udaje się do sklepu, mógł np. dojść tam pieszo, a nie brać samochód i robić korek. Jeżeli droga piesza się wydłuża, to mniej osób będzie się poruszać pieszo, a więcej samochodem. Stąd się właśnie biorą korki.

 2. Teraz zaczną się petycje o zamontowanie progów bo za szybko jeżdżą.

  • Ironizujesz, czy na prawdę chciałbyś zostać potrącony przechodząc tam przez jezdnię, wyjeżdżając z bocznej uliczki, czy nawet idąc tym chodnikiem?
   Tam gdzie są progi zwalniające, wyniesione PdP – w cudowny sposób piesi przestają się rzucać pod kola, a samochody wypadać z drogi. Cud inżynierii i psychologii transportu.

 3. Ostatnie zdjęcie. Kierujących aŁdi nakaz jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni nie dotyczy? Ale weź tak rowerem pojedź to od razu forum sobie przepisy przypomina.

  • Czy pojazd nie mieści się na wyznaczonym pasie jezdni? Czy utrudnia lub uniemożliwia komuś z tyłu manewr wyprzedzenia go? Rozumiem, że jako rowerzysta masz b*l d*py od siodełka, ale wyluzuj. Samochód powinien jechać swoim pasem w sposób bezpieczny – zapewniając bezpieczną odległość od chodnika i od pojazdów jadących drugim pasem jezdni. Tyle, kropka.

   • Zgadza się. Tylko dlaczego jedynie samochodowi dajesz prawo do: „jechać swoim pasem w sposób bezpieczny”.
    Czy np. kierujący rowerem, albo e-hulajnogą nie mają prawa do bezpiecznego poruszania się?

    „Rozumiem, że jako rowerzysta masz b*l d*py od siodełka, ale wyluzuj.” – co to ma do rzeczy? Przepisów się przestrzega, albo nie. Jeżeli można kazać na forum jechania komuś rowerem, po dziurach, to tego samego wymagajmy od każdego innego. Ktoś jadący rowerem nie jest ani lepszy, ani gorszy od kogoś jadącego samochodem. Ma takie same obowiązki, i takie same prawa.

 4. Świetnie!, To teraz zapraszam na ul. Warszawska lub ul. Pliszczyńska.

 5. skrycie liczyłam, że remont obejmie ulice aż do kościoła na Romera 🙁 No ale dobre i to :)!

 6. teraz powtórzyć na Romera i będzie super!

 7. firma wygrała przetarg i szybko go wykonała.
  nie tal jak łamagi na A. Racławickich ….
  albo niemoty kolejowo-wiaduktowe na Diamentowej i Janowskiej.
  Romera też będzie remontowana. 😀

 8. kiedy tak zrobią na Janowskiej tam to nawet buldożerem nie da się jechać

 9. Romera ogarnąć bo nie da sie jechac.

 10. Nawet zatoczki autobusowej nie potrfi chrabąszcz zrobić.

Wiadomości z info112