Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ratownicy medyczni nie czekając na strażaków weszli do płonącego budynku. Uratowali życie mężczyźnie (wideo)

Z narażeniem życia ratownicy medyczni weszli do objętego pożarem domu. Jeden zajął się poszkodowanym, drugi zaś usunął ze środka palący się chodnik. Całość zarejestrowała kamera nasobna jednego z ratowników.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 22 sierpnia we Frampolu w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze domu jednorodzinnego. Jako pierwszy, gdyż dosłownie po kilkudziesięciu sekundach, na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego ze zlokalizowanego nieopodal punktu wyjazdowego Pogotowia Ratunkowego.

Wiedząc, że straż pożarna dojedzie dopiero za kilka minut, ratownicy postanowili nie czekać, tylko samodzielnie ruszyli do działania. Wszystko dlatego, iż w płonącym domu znajdował się mężczyzna, dlatego też liczyła się każda sekunda.

Z narażeniem własnego życia weszli do zadymionego budynku, odnaleźli mężczyznę, ewakuowali go na zewnątrz. Zapobiegli też rozprzestrzenieniu się pożaru. Kiedy jeden z ratowników zajmował się pokrzywdzonym, drugi wyciągnął z pomieszczenia tlący się chodnik wyrzucając go na trawnik.

Jak nam przekazano, jeden z ratowników od lat jest również strażakiem – ochotnikiem, dlatego też załoga ambulansu doskonale wiedziała co robi. Miała też wiedzę, jak należy zadbać o własne bezpieczeństwo w tego typu sytuacjach. Ich natychmiastowe działanie nie tylko pozwoliło uratować życie mężczyzny, lecz również budynek przed rozwinięciem się pożaru a tym samym dużymi stratami materialnymi.

19 komentarzy

 1. Największa głupota i bezmyślność, która powinna poskutkować utratą prawa do wykonywania zawodu. Złamano absolutnie I zasadę ratownictwa w ogóle.

  • Grabarz parafialny

   Ja też mam im to za złe

  • może czuli się bezpiecznie, a dla głupiego gapia cała sytuacja wyglądała niebezpiecznie? idąc twoim tokiem myślenia ratownik wodny nie powinien ratować topielca?

  • gdyby głupota miała skrzydła ! obyś nigdy nie znalazła się w takiej sytuacji :]

   • Pozwól, że jednak dokończę. …to „Anka” latałaby jak gołębica.
    Skąd takie głupie trolle wyłażą?

  • Gdy by czekali aż ofiara się udusi to nie złamali by zasady ratownictwa i wszystko było by OK? Tym którzy chcą odebrania wykonywania zawodu życzę by znaleźli się w podobnej sytuacji i trafili na ratowników przestrzegających reguł. Życzę zdrowia.

  • Ból dupy strażaków xDDD słychać wycie znakomicie

  • Złamano zasadę ratownictwa bo ratowali???! To jest ludzki odruch przede wszystkim. Zastanawia mnie Czy ty jakbyś znalazła się w takiej sytuacji nie ratowałabyś człowieka a nawet swojej rodziny.

 2. Pan Sołtys z Lublina

  Uratowali życie mężczyźnie, a ów co na to, był wdzięczny ratownikom, Bogu, czy złorzeczył i bodajkował ?

 3. Jeden z ratowników od lat jest również strażakiem, a w telewizyjnych reklamach mówili, że jak ktoś jest do wszystkiego to jest do niczego.

  • Zamilcz wreszcie, bo niżej niż ty już nie można upaść.

  • reklama źródłem wiedzy….
   nie wiem co gorsze.

   Jak my kochamy te przepisy: np często w urzędzie nie wystarczy okazać dowód tożsamości, trzeba wypełnić oświadczenie. Biedny ten naród

 4. Brawa za odwagę, ale nie mnie osądzać czy było to rozsądne. Zdrowia.

 5. Dokąd ten świat zmierza z bezmózgimi ludźmi bez empatii i ludzkich odruchów. Brawo Panowie, jak widać mało kto by się tak zachował . Nie słuchajcie tych zombiaków bez empatii , los się zawsze odwraca. Nie żałujcie i nie zastanawiajcie się przez nich następnym razem. Szacunek mega dla was.

 6. I takich się ceni!

 7. Sam bym nie zrobił tego lepiej niż oni. Szybko i zdecydowanie. Krytykanci w komentarzach? Nie, Nie będę niegrzeczny

 8. Skurczybyki sprawna akcja! Brawooo! Bohaterom nie potrzeba peleryn!

 9. Wielki szacunek dla nich i ich odwagę takich ludzi brakuje w naszym życiu należy się im podwyżka za taki czyn takiemu można i rękę uściskać.

 10. Zasłużyli na nagrodę !

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo