Radzyń Podlaski: Uwaga na oszustów

W piątek 12 lipca ofiarą oszustów padła mieszkanka Radzynia Podlaskiego. 83-letnia kobieta straciła 7,5 tys.

W miniony piątek po godzinie 13 do dyżurnego radzyńskiej komendy zatelefonowała kobieta, która oświadczyła, że została okradziona. Kiedy policjanci dotarli pod wskazany adres okazało się, że tego dnia do drzwi 83-letniej mieszkanki Radzynia Podlaskiego zapukali dwaj nieznajomi mężczyźni.

Poinformowali pokrzywdzoną, że przyszli przeprowadzić wymianę uszczelnień w oknach. W trakcie trwania wizyty, jeden ze sprawców chodził po mieszkaniu, drugi rozmawiał z kobietą wypełniając jakieś dokumenty. Kiedy wyszli okazało się, że z szafki regału „zniknął” słoik, w którym kobieta trzymała swoje oszczędności. Łupem oszustów padły pieniądze w kwocie 7,5 tys. złotych.

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich zaufaniu i dobrym sercu. Wymyślają ciągle nowe historie, które pozwalają im wyłudzać pieniądze. Podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie, a później okradają.

Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Zanim wpuścimy kogoś do naszego mieszkania sprawdźmy czy jest tym, za kogo się podaje. Zadzwońmy do instytucji, na którą się powołuje przypadkowy gość i zapytajmy czy kogoś do nas kierowali – informuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim mł. asp. Barbara Salczyńska.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew