Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Radni znów zajmą się planami stadionu żużlowego w Lublinie. Poprzednią uchwałę unieważnił wojewoda

Po tym, jak wojewoda unieważnił uchwałę dotyczącą zmian w planie zagospodarowania przestrzennego terenów, gdzie ma powstać nowy stadion żużlowy, radni zajmą się ponownie tą sprawą. Sesja odbędzie się w czwartek.

W najbliższy czwartek lubelscy radni po raz kolejnych pochylą się nad uchwaleniem planu zagospodarowania dla części miasta w rejonie ul. Nadbystrzyckiej, Krochmalnej, Ciepłej i Przeskok. Chodzi głównie o tereny, gdzie powstaje Lubelska Akademia Futbolu oraz zaplanowano budowę nowego stadionu żużlowego. Poprzednia uchwała w tej sprawie została unieważniona przez wojewodę.

Pod koniec czerwca radni dokonali zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu dopuszczono tam lokalizację stadionu żużlowego. Jednak prawnicy wojewody zwrócili uwagę, iż Rada Miasta otrzymała listę 434 uwag w tej sprawie, zaś faktycznie wpłynęło ich 435. Ratusz wówczas przyznał, że popełniony został błąd. Dlatego też sprawa wraca pod obrady po raz kolejny.

Bez zatwierdzenia tego dokumentu nie ma szans na budowę stadionu w tym rejonie. Jak planuje miasto, obiekt ma pomieścić ponad 15 tys. kibiców. Jednak nie tylko żużla. Gdyż ma być wykorzystywany również do organizacji imprez sportowych dla dyscyplin motosportu takich jak: supercross, karting, drifting, Freestyle MotoCross czy mini żużel. Do tego dochodzą koncerty, targi czy pokazy.

(fot. UM Lublin)

26 komentarzy

 1. „koncerty, targi i pokazy” można realizować na:
  1. Targi Lublin
  2. Arena
  3. Globus
  i jeszcze w paru mniejszych obiektach.

  poza tym co to da, że projekt wraca pod głosowanie dokładnie tych samych radnych? przyklepią po raz drugi…

 2. Jaki stadion. Dosyć tego . Na czterech stadionach wiatr hula. Imprezy od czasu do czasu.
  Przecież można wybudować kaplicę , gdzie będzie cisza i spokój a nie jakieś ryki i warkot motorów.

  • wybudować to można przedłużenie Lubelskiego Lipca do Krochmalnej. za 1/3 ceny stadionu. z pożytkiem dla większości mieszkańców Lublina, nie tylko garstki pasjonatów.

 3. Kolejny obiekt który będzie przynosił milionowe straty a mieszkańcy te długi będą musieli spłacać

 4. A na chu… j komu (poza niewielkim gronem kibiców) ten stadion, przecież będzie stał pusty przez co najmniej 95% czasu a koszty utrzymania i zarządzania będą znacznie przewyższały wpływy z imprez bo przecież sam się nie utrzyma ani tym bardziej nie zwróci… Boiska OK, tylko niech poprawią komunikację miejską na LKJ. Poza tym jak już tutaj wspomniano, jest w mieście multum dróg w fatalnym stanie, ile jest inwestycji niezbędnych dla sprawnego (lub w ogóle) funkcjonowania miasta a stadion na okazje to przepraszam ale niech kibice albo ufundują albo przedstawią że inwestycja będzie rentowna i pozwoli gromadzić środki, które umożliwią rozpoczęcie oraz ukończenie wyżej wspomnianych inwestycji. Powodzenia.

 5. Pabloo(oryginał)

  Są, grupa susłów nadbystrzyckich, rodem zza cukrowni i z Piekarskiej.

 6. Dramat to co czytam,ekstraliga żużlowa,walka o medale,grand prix na którym gościliśmy zawodników i kibiców z wielu krajów…garstka kibiców??? Piszą te komentarze Ci co wiedzy nie mają jak ten sport wpłynął i wpływa na popularność tego miasta i regionu,ile osób zarabia na gastronomii,hotelarstwie itd. przy okazji organizacji meczy oraz takich imprez…

  • skoro jest tyle kibiców, a klub bogaty, to nie widzę powodu finansowania stadionu z publicznych pieniędzy.
   a stadion pobudujcie sobie daleko od jakichkolwiek zabudowań, podlegając tym samym obostrzeniom, co zwykły inwestor chcący wybudować tor wyścigowy.

 7. Strata funduszy dla garski fanów lepiej wydać na infrastrukturę drogową bo ta pozostawia wiele do życzenia . Powinni i to zablokować

 8. Przecież stadion żużlowy w Lublinie jest więc po co budować nowy?
  Nie wystarczy wyremontować ten co już jest?
  Będzie o wiele taniej.

Z kraju