Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Rachunki za prąd są mniejsze o 2-3 tys.” PGE chwali rządową tarczę i rozsyła SMS-y

Do mieszkańców regionu docierają SMS-y od nadawcy PGE Obrót z informacją, że w tym roku rachunki za prąd są mniejsze o kilka tysięcy złotych. PGE w ten sposób chwali rządową Tarczę Solidarnościową. W SMS-ie znajduje się również link do specjalnej strony.

W wiadomości tekstowej, która dociera do mieszkańców regionu czytamy: „Rachunki za prad w 2023 r. w gospodarstwach domowych sa mniejsze o 2-3 tys. zl. dzieki rzadowej Tarczy Solidarnosciowej. Sprawdz www.gkpge.pl/oszczedzasz-2000”. Sam SMS brzmi, jakby napisał go ktoś, kto nie miał do czynienia z językiem polskim i na pierwszy rzut oka treść tego SMS-a może wydawać się podejrzana. Uspokajamy, nadawcą jest spółka PGE.

Po kliknięciu w lik podany w wiadomości tekstowej (czyli ten- https://www.gkpge.pl/dla-domu/oszczedzasz-2000) otwiera się strona, gdzie możemy znaleźć informacje na temat tego, ile zaoszczędzimy dzięki wprowadzonej Tarczy Solidarnościowej, jak również to, w jaki sposób ona działa. Jest tam m.in. taka grafika:

„Rachunki za prąd są mniejsze o 2-3 tys.” PGE chwali rządową tarczę i rozsyła SMS-y

– Aby chronić odbiorców energii elektrycznej, rząd wprowadził Tarczę Solidarnościową. Zakłada ona, że ceny energii w 2023 r. będą zamrożone na poziomie z 2022 r. Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. weszła w życie 18 października 2022 r. – wyjaśnia PGE.

Na wspomnianej stronie znajdziemy również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w kwestiach dotyczących Tarczy Solidarnościowej i nie tylko. Jeżeli otrzymaliście takiego SMS-a z linkiem, uspokajamy – można w niego kliknąć, aby zaczerpnąć nieco wiedzy na temat rządowego wsparcia w zakresie kosztów związanych z energią elektryczną.

(fot. pixabay.com\lublin112.pl)

 

62 komentarze

  1. Najtańsza energia w Europie.

  2. to co ?
    przed wyborami obniżą cenę paliw i będą wysyłać smsy jako zbawcy narodu ?

  3. to znaczy, że dopłacają do prądu…bo ja przed 2017 płaciłam jakieś 1850zł rocznie…zużywając 2800kWh…teraz mam nadprodukcję po półroczy jakieś 145kWh ( mam 10kW na dachu ) a musiałam zapłacić 146 zł za mocową, przejściową, jakościową, kongregacyjną itp…to ktoś tu chyba kłamie…skoro od 0 zużycia jest jakieś 292zł…to jakbym zużyła prawie 3000kWh to mi dopłaca 🙂

  4. Ale ja mam rachunki większe niż w tamtym roku. To wystąpię do PGE o te 3 tyś bo mi nie odjęli

  5. I co się dziwić jak idioci zatrudnili swoje rodziny, które inteligencją są na podobnym poziomie.

  6. No faktycznie są oszczędności. Właśnie dostałem rachunek ponad 100% większy. Brawo pisowskie rządy i wasi wyborcy

  7. jak widać ciemnemu ludowi wystarczy proste zdanie i już ślepo wierzy, inteligentny człowiek weźmie faktury i porówna

  8. Podniosą 3 krotnie a potem obniżą o 3k zł.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo