Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

PZL-Świdnik bez rządowego zamówienia. Poseł z Lublina pyta ministra obrony narodowej, dlaczego MON nie wspiera polskich koncernów

Poseł z Lublina Michał Krawczyk wystosował interpelację do ministra obrony narodowej z pytaniem, dlaczego MON nie wspiera polskich koncernów mogących wytwarzać śmigłowce odpowiadające wymogom polskiej armii.

52 komentarze

 1. Wolność rynku, kupują gdzie chcą 😉

  • a to brzmi jak jakieś pretensje garbatego że mu dzieci proste porosły:D

   • A jak trąbili jak poprzednicy zamówili francuskie karakale, że polskie należy kupować. Ciemniaki ze Świdnika stali za nimi murem itd. Zagłosowali pewnie na nich, a teraz pokazali jak robi się takich w wała 😛

 2. Niech dalej głosują na tych.Amen.

 3. Znowu pisiory swoich wydymały ?????

 4. Kroplówka pyk pyk pyk

  Minister ze Świdnika i takie rzeczy? Niewiarygodne!

 5. O ile mnie pamięć nie myli to 29 stycznia 2010 roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. podpisała z włosko-brytyjskim producentem śmigłowców AgustaWestland umowę sprzedaży 87,62 proc. akcji Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A. więc niech Pan poseł najpierw się zapozna z tym co jest polskim koncernem a co zagranicznym.

  • Nie wiem czy tam czasem nie utworzono oddzielnej firmy pod logo PZL żeby własnie wyrwać kontrakt z MON

 6. Od kiedy Leonardo to polski koncern ? 🙂 PZL-Świdnik to Polska (czy Włoska) firma należąca do Włochów 🙂

 7. Ja wystosowuję interpelację i pytam pana posła Michała Krawczyk gdzie był w 2010 roku kiedy jego partia czyli Platforma Obywatelska była u władzy i 87,6% udziałów w PZL-Świdnik zostało sprzedane AgustaWestland?

 8. Michałek Krawczyk niech zapyta najpierw swojego Donka po co sprzedawał państwowe przedsiębiorstwa

 9. Macie to na co zasłużyliście. Gdzie wasz gamoń Soboń ? Przed wyborami obiecywał złote góry i świetlaną przyszłość Świdnikowi, i co, ch. .. sto ? Teraz ratuje kopalnię Turów przed Czechami, a „związek” zwany dla niepoznaki solidarnością (nie wiadomo z kim, chyba tylko z rządem) dalej pudruje rzeczywistość.