Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Puławy: Oszukali na ponad 100 tys. złotych. Sprzedawali wirtualny sprzęt elektroniczny

Dwóch internetowych oszustów wpadło w ręce puławskich policjantów. Mężczyźni dokonywali oszustw za pomocą internetowego portalu ogłoszeniowego gdzie oferowali sprzęt elektroniczny, który nigdy nie trafiał do nabywcy.

Puławscy policjanci ustalili dwóch mężczyzn 25-latka i 23-latka, którzy za pomocą internetowego portalu ogłoszeniowego oferowali sprzęt elektroniczny. Mężczyźni podróżowali po całym kraju korzystając z ogólnodostępnej sieci WiFi. W ten sposób umieszczali ogłoszenia dotyczące sprzedaży m.in. telefonów, tabletów oraz urządzeń PSP. Korzystali z 70 numerów komórkowych w systemie prepaid z dostępem do sieci internetowej oraz z ok. 70 różnych maili.

Policjanci po analizie materiałów od operatorów komunikacyjnych oraz rachunków bankowych ustalili obu oszustów. Postawiono im 206 zarzutów oszustwa. Ponad 200 pokrzywdzonych straty oszacowało na kwotę powyżej 100 tysięcy zł.

Teraz sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2015-01-06 10:22:09
(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Brawo debile. Głupich ludzi powinno się kastrowac żeby nie robili głupich dzieci

 2. Szkoda, że twojego ojca nie wykastrowano – byłoby mniej takich jak ty, którzy nie potrafią napisać konstruktywnego komentarza, tylko wszystkich obrażają bez celu

  • Też maczałeś palce,jak czujesz się obrażony?Bo ja nie jestem obrażony wpisem K.Złodziei trzeba tępić.A ty chyba też nim jesteś,skoro się obrażasz,i nie wypowiadaj się za wszystkich.

 3. Black Jack, ja też nie rozumiem komentarza K ani twojego wpisu. Komu K bije brawo? Kto jest tym debilem do kastracji?
  Czy oszuści i złodzieje czy ich ofiary?
  Twój atak na zxc też jest dla mnie kompletnie niezrozumiały, czemu robisz mu zarzuty, przecież nie broni złodziei?
  pozdrawiam

 4. Przepraszam,ja K zrozumiałem że popiera ofiary?Ale po wgłębieniu się to sam nie wiem.Dzięki za uwagę,i pozdrawiam.

 5. Fajnie. Pozostaje isc krasc,nachapaćsie 150tys,a pozniej na wczasy za publiczne pieniadze. Do kamieniołomu ku..wa!!

Z kraju