XXIII Finał WOŚP w Lublinie w Galerii Olimp. Zagra zespół LemON

Już za kilka dni odbędzie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagra w Galerii Olimp. Gwiazdą wieczoru będzie zespół LemOn.

11 stycznia 2015 r. odbędzie się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W nadchodzącym roku Orkiestra powróci do Galerii Olimp, gdzie już po raz czwarty zagramy razem dla podopiecznych Fundacji Jurka Owsiaka.

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych. Orkiestra zagra nie tylko dla dzieci, ale wesprze również ideę godnej opieki medycznej seniorów. Część środków zostanie wykorzystana na wsparcie oddziałów klinik wyspecjalizowanych w takich dziedzinach jak m.in.: onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia, część na sprzętowe wsparcie dla wszystkich nowo powstających oddziałów geriatrycznych, a także dla tych już istniejących.

Na scenie zorganizowanej na parkingu przy galerii wystąpią takie grupy jak Goście, Pawkin, DrGree, FSC Hot Rod, Madvision, Lolo Ferrari, Sex Machine Band. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. W tym roku zagra i zaśpiewa zespół LemON.

Harmonogram występów scena plenerowa XXIII WOŚP w Lublinie:

15.30-15.55 Mad Vision
16.05-16.30 Fsc Hot Rod
16.40-17.05 DrGree
17.15-17.40 Goście
17.50-18.15 Pawkin
18.25-18.50 Sex Machine Band
19.00-19.25 Lolo Ferari
19.58-21.30 Lemon

Wewnątrz galerii powstanie studio telewizyjne Lubelskiego Oddziału TVP S.A., utworzone w głównym holu największej (południowej) części Galerii Olimp. Przestrzeń Dźwiękowa wypełni wnętrze Galerii muzyką takich znakomitości jak Tomasz Momot Orkiestra i Goście, Parawan, Plug&Play, Stonkatank i wiele innych. Zobaczymy również niesamowite pokazy naszych mistrzów tańca ze Studia UDS.

Obok budynku galerii, miejsce zajmą służby mundurowe. Podziwiać będzie można między innymi jednostki Policji, Straży Miejskiej oddziałów Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Straży Granicznej.

Odbędą się także akcje profilaktyczne i prozdrowotne. Będzie można zatem wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez oddanie krwi oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Skorzystać będzie można również z badań mammograficznych, jak również zasięgnąć porad lekarzy i specjalistów oraz badań studentów Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowo przeprowadzone będą szkolenia i pokazy z zakresu pierwszej pomocy, tak aby jak najwięcej osób nie bało się i potrafiło jej udzielać.

W całym województwie Orkiestrę będzie wspierać 71 sztabów.

2015-01-06 11:50:19
(fot. Organizatora)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Zanim zbesztacie jakiegokolwiek krytyka WOŚP zasięgnijcie nieco informacji dot. firm pobocznych rodziny O., poczytajcie statuty od dechy do dechy, sprawozdania finansowe zamiast demotywatorów to może w końcu przestaniecie finansować tę maszynkę do zarabiania pieniędzy dla wielkiej rzeszy oszustów,

  • To jest właśnie artykuł w stylu demotywatorów, powyrywane z kontekstu liczby i mętne wytłumaczenie że różnica została wydatkowana na programy, imprezy towarzyszące, promocje, działalność spółek pokrewnych (jakich? mrówka, jasna sprawa?). Celowo odesłałem do przeczytania statutu WOŚP bo jego paragrafy są na tyle wieloznaczne że można robić wszystko co się chce a i tak wszystko jest legalne. Całym problemem jest to że jedynymi którzy ośmielili się oficjalnie skrytykować WOSP były środowiska skrajnie katolickie bo reszta mimo zastrzeżeń bała się ognia krytyki, A dzisiaj prócz owej katoprawicy również inni zaczynają dostrzegać pewne niejasności ale zwolennicy WOŚP ślepo wsadzają ich do jednego worka z KP. A dlaczego akurat katoprawica jako pierwsza? Promocje sekciarskie hare kryszna (niespełnione marzenia zostania hipisem), niegdysiejsze ataki na Caritas, oczernianie ludzi wierzących przez pryzmat kilku pedofilów w kościele. Coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać mętne interesy Owsiaka i nieumiejetność rzeczowego wyjaśnienia pewnych spraw, za to sypie się złość i agresja, odwracanie się od kamer a za kulisami manewry sądowo-administracyjne, otwieranie i zamykanie podmiotów pobocznych – proszę prześledzić sam 2014 rok, wszystko jest ogólnie dostępne tylko nie dla wszystkich zrozumiałe (bo trzeba trochę myśleć i wyciagać wniosków). A tymczasem z orkiestry zrobił się ogólnopolski jarmark który pod płaszczykiem dobroczynności mętnie prowadzi dziwną grę, nie można temu zadać najmniejszego pytania, każdy cień podejrzliwości kończy się zwyzywaniem od bezduszności, jadu, zupełnie jak z ze środowiskami żydowskimi którym krytyka owszem ale jedynie pozytywna, w rezultacie żyd może wszystko, nie wolno za to zwrócić mu na nic uwagi albo skrytykować. Sytuacja jest na tyle chora że pan Owsiak otwarcie propaguje swoje poglądy i zaczyna szerzyć pogląd że każde jego działanie jest nacechowane filantropią, i dlatego złego słowa nie można na jego temat powiedzieć. Miliony ludzi w Polsce łoża na WOŚP i chcieliby żeby ich pieniądze szły na umówiony cel w całości a nie na mętne poboczne interesy ludzi związanych ze spółką albo maszynki do zarabiania pieniędzy dla innych hien. Dlatego ja wolę wspomóc Ewę Dados lub wesprzeć coś w stylu Hospicjum Małego Księcia, Dom Starców, schronisko dla zwierząt i nie robić przy tym tak wielkiego hałasu wokół mojej własnej wielkoduszności.

   • Masz nie zbite dowody na przekręty? Proszę bardzo nikt Ci nie broni zawiadomić odpowiednich służb od tego, to przecież takie proste.

    • no bez jaj, proces Owsiaka z MatkaKurka pokazał „kryształowość” waszego guru… 😀

 2. To są przekrety kryte prawem.On ma tarczę w postaci „robię to dla dzieci”,w ktorą wierzą najwni Polacy. „jak śmiesz zarzucać mu oszustwo” „Jakby nie jego s[przet,to by ludzie umierali” A on sie śmieje i ciągnie dalej pod przykrywką.
  Pamiętajcie-gdzie telewizja publiczna,tam gruby hajs idzie bokiem.Nikt by nie poswiecał czasu antenowego bez odpowiedniej sumy.Sumy z waszych portfeli.
  …tak,wiem,wasz hajs,wasza sprawa. Zamilczcie wiec takze w temacie „tacy” w kościołach. Ich hajs,ich sprawa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.795zł 0.56%
  • GBP 5.2862zł 0.2%
  • EUR 4.5567zł 0.06%
  • CHF 4.1325zł 0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja