Puławy: Jeden drugiego uczył jeździć samochodem. Obaj wcześniej pili alkohol

Najpierw razem pili alkohol, a później jeden uczył drugiego jeździć samochodem. Wkrótce obaj za swoje postępowanie odpowiedzą przez sądem.

Puławscy policjanci w sobotę rano dostali zgłoszenie o uszkodzonym pojeździe na jednym z osiedli. Mundurowi ustalili na miejscu, że oprócz mazdy, uszkodzony jest jeszcze zaparkowany nieopodal ford. Na tym samym parkingu policjanci znaleźli samochód, który posiadał uszkodzenia w miejscach mogących wskazywać na związek z przedmiotowym zdarzeniem.

– Policjanci ustalili, że do uszkodzenia doszło w piątek w nocy i dokonał ich 23-latek z Puław, który pojazdem kolegi uczył się jeździć. Panowie najpierw razem pili alkohol, a później wpadli na pomysł, że jeden drugiego nauczy jeździć. Niestety „uczeń” nie okazał się zbyt pojętny, pomylił gaz z hamulcem i uderzył najpierw w jeden, a później w drugi samochód. Zniechęceni niepowodzeniem poszli do domu spać. Na szczęście nikomu nic się nie stało – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Funkcjonariusze odwiedzili w domu, tak „ucznia” jak i „nauczyciela”. Mężczyźni nie kryli zaskoczenia z wizyty policjantów.

– Badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem miał ponad promil alkoholu w organizmie. 23-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, a drugi na udostępnienie osobie nietrzeźwej samochodu. Obaj przyznali się do winy – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

2017-03-06 17:20:18
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Edukacja motoryzacyjna po spożyciu alkoholu okazała się zbyt trudna i ” egzamin” oblany . U , a jaki będzie kosztowny ! Niech tylko listonosz przyniesie faktury za naprawę uszkodzonych aut .

 2. kumpel brejdaczki

  Geniusze, może następnym razem będą się razem samodzielnego latania w Puławach jest kilka wieżowców z których mogli by wystartować.

 3. kumpel brejdaczki

  poprawka …następnym razem będą się uczyć samodzielnego latania… eh ten pośpiech

 4. dobrze, że ojciec nie pracował w aeroklubie, uff

 5. Pat i Pataszon

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku