Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Puławski radny Artur K. usłyszał zarzuty. Wystosował oficjalne przeprosiny

Artur K., radny z Puław, został już zwolniony z policyjnego aresztu. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, on sam opublikował oficjalne przeprosiny. Jak wyjaśnia, będzie się starał odzyskać zaufanie społeczeństwa.

Zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszał w piątek wieczorem radny Puław Artur K – informuje rzecznik puławskiej policji – mł. asp. Ewa Rejn-Kozak. Podejrzany złożył wyjaśnienia, zaś po przesłuchaniu został zwolniony do domu. W policyjnym areszcie spędził kilkanaście godzin.

W nocy z czwartku na piątek radny Artur K. działacz PiS, protegowany Małgorzaty Sadurskiej i posła Krzysztof Szulowskiego, podczas manewru wyprzedzania wjechał swoim oplem do przydrożnego rowu. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 1,6 promila alkoholu. Radny przewieziony został do szpitala, potem do policyjnej izby zatrzymań.

Przypomnijmy Artur K. jest radnym Rady Miasta w Puławach. Do wczoraj był dyrektorem Biura Poselskiego prof. Krzysztofa Szulowskiego, ponadto jest prezesem Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości” i klubu sportowego SKS Leokadiów. Jak pisze sam o sobie jest „subtelną kombinacją artystycznej, duszy o pragmatycznym podejściu do życia i sensownym spojrzeniu na świat….”. Wśród zainteresowań na pierwszym miejscu napisał: prawo.

Sam Artur K. postanowił opublikować na swoim profilu na Facebooku oficjalne przeprosiny:

„Szanowni Państwo, w związku ze zdarzeniem drogowym w którym brałem udział, chciałbym przeprosić za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i nadużycie Państwa zaufania. To co się wydarzyło nigdy nie powinno mieć miejsca. Żałuję, jest mi wstyd i przepraszam wszystkich, których zawiodłem. Zapewniam, że poniosę konsekwencje przewidziane prawem. Mam świadomość, że utracone zaufanie jest bardzo ciężko odzyskać, ale będę robił wszystko, aby swoją postawą i działaniami to uczynić. Jeszcze raz pragnę Państwa przeprosić.”

Po tym co stało się na drodze w Kurowie poseł Szulowski natychmiast zakończył współpracę z radnym K. O losach radnego dyskutowali też jego partyjni koledzy na zwołanym w trybie pilnym zebraniu. Arturowi K. grozi do dwóch lat więzienia. Prawomocny wyrok pozbawi go mandatu radnego.

(wideo- Daniel Krawczyk, Łukasz Kultys)
2017-12-02 22:04:47

cpotapczuk, p.p.

29 komentarzy

  1. To pilnuj dzieci co czytają.

  2. Jak mam rozpoznać delikwenta skoro twarz zasłonięta? Jeszcze się pomylę i oddam na niego głos

  3. # ciekawie czy zdąży przed reformą sądów, wtedy dostanie 3000zł grzywny, pójdzie na kurs i z powrotem będzie mógł chlać za nasze pieniądze i rozbijać się szrotem po wsi. # pis= prezes i spółka #

  4. A czy Pan Kwapinski nadal wypisuje do chłopców?

  5. Odebrać prawko mandat radnego i przez 10 lat zakaz pełnienia funkcji publicznych to może w końcu coś nauczy