Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przywłaszczył kartę płatniczą i poszedł na zakupy. Grozi mu 10 lat więzienia

Zamojscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył kartę płatniczą, a następnie zapłacił nią za zakupy. Zgodnie z przepisami mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W mijającym tygodniu policjanci ze Szczebrzeszyna przyjęli zgłoszenie od 56-latka, z którego wynikało, że ktoś przywłaszczył sobie jego etui, w którym był m.in. dowód osobisty, prawo jazdy i karta płatnicza. Z relacji mężczyzny wynikało, że zgubił etui na terenie Zamościa. Kiedy zadzwonił do banku, okazało się, że ktoś skorzystał z jego karty płacąc kilka razy za zakupy blisko 100 zł.

Zamojscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przywłaszczenie etui z dokumentami. 40-latek z Zamościa wczoraj usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów oraz posłużenia się przywłaszczoną kartą dokonując nieautoryzowanych transakcji. Podejrzany przyznał się do popełnienia tych czynów. Policjanci w mieszkaniu 40-latka odnaleźli przywłaszczone dokumenty, które wkrótce wrócą do właściciela.

Transakcje wykonane przy pomocy cudzej karty bankomatowej są kwalifikowane jako kradzież z włamaniem. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone