Kolejna osoba zakażona koronawirusem w woj. lubelskim. 219 nowych przypadków SARS-CoV-2 w kraju

W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem w kraju. Wśród nowych zakażeń SARS-CoV-2 jedno ujawniono na terenie woj. lubelskiego.

– Mamy 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (162), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (12), pomorskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), małopolskiego (3), lubuskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), lubelskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1) – poinformowało rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzony wynik zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczy mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu parczewskiego. Do dnia 23 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 420 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 307 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M Łańcut, 64-M, 82-K, 78-K , 63-M Zgierz, 87-K Łódź, 74-M, 87-K Bełchatów. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – dodał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych zakażeń koronawirusem do tej pory w Polce: 20838/990 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 8977 osób uznaje się za wyzdrowiałe.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Wiejski wirus,praktycznie chorują Ci ze wsi i Ci nawiezli .

  • Czym nawieźli ? Taczką ? Wyłącz tą telewizje to może zaczniesz samodzielnie myśleć.

 2. Błędne testy na COVID 19.

  Testy są do kitu tak jak w Kraśniku,Testy z Chin są tak jak wszystko z stamtąd nic nie warte.

  • Co z tym wczorajszym wynikiem. Czyżby fałszywy? Skoro tak, to dlaczego nikt z tego bajzlu nie zakomunikował! Normalnie poprzedni ustrój, zakłamanie i brak konkretnych danych! Ludzie obudźcie się bo ktoś robi z nas idiotów.

   • Zapewne oczekiwanie na kolejny test. Jedziesz po nawigacji i sprawdzasz czy jednak istnieje kolejny most. Nie sprawdzisz i lądujesz w wodzie.

 3. Romek sam jesteś jak ten wiejski wirus

 4. Źródło zakażenia – powietrze 😀 Niech żyje rzetelność informacji rodem z PRL-u.

  • W tym przypadku WSSE nie podaje jakie było źródło zakażenia, być może jest w trakcie ustalania. Zalecamy trochę logiki, przed zamieszczeniem takiego komentarza.
   Pozdrawiamy

   • Rząd dawno udowodnił że logiki w naszym narodzie brak. Wystarczy cofnąć się o dwa miesiące i przypomnieć sobie jak ludzie wykupowali papier toaletowy. Bardzo logiczne postępowanie.

    • Ludzie zabezpieczali się na wypadek kwarantanny i zabezpieczali się w nieodzowne rzeczy. Nie każdy ma zapas na 2 tygodnie.

 5. w 3-ej sekundzie było słychać strzały.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)