Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszli po zwrot 150 zł, zostali brutalnie pobici

Kryminalni z Lublina zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie dwóch mieszkańców Lublina. Mężczyźni brutalnie zaatakowali mężczyzn, którzy przyszli po zwrot pożyczki.

Do zdarzenia doszło na początku grudnia w Lublinie. Jak wynika z policyjnych ustaleń w sprawie, 19-letni mieszkaniec Lublina pożyczył nowo poznanemu mężczyźnie 150 złotych.

Po pewnym czasie obaj umówili się na zwrot pieniędzy. Do spotkania miało dojść w okolicy jednego ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce 19-latek przyszedł z kolegą, co bardzo nie spodobało się dłużnikowi. Dlatego wspólnie ze znajomym rzucili się na mężczyzn.

Mieszkańcy Lublina byli bici i kopani po całym ciele. Pomogli im pracownicy sklepu oraz świadkowie, którzy spłoszyli sprawców. Pokrzywdzeni w wyniku zdarzenia doznali obrażeń ciała i konieczna była pomoc medyczna.

Sprawą zajęli się kryminalni z VII komisariatu i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze już po kilku dniach namierzyli i zatrzymali sprawców. Mężczyźni wieku 18 i 19 lat usłyszeli zarzuty pobicia. Decyzją prokuratora trafili pod dozór Policji. Za pobicie grozi do 3 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Młodzież postraszyć omnikronem. Więcej tego czynu nie popełnią. Zapewne.

  • „Śmiercionką” już ich się postraszyć nie da, bo miała być „depopulacja” i „ludobójstwo”, ale coś nie pykło i – ku rozpaczy foliarstwa – nawet po przyjęciu trzeciej dawki ludzie nie chcą umierać 🙁

 2. Tak to jest… jak chcesz stracić kolegę, brata, siostrę szwagra, przyjaciela (niepotrzebne skreślić), to pożycz mu pieniądze i nie daj Boże upomnij się o ich zwrot.

  • O to, to. Takie pożyczenie paru groszy i upominanie się o zwrot to jedna z lepszych metod na pozbycie się uciążliwego kolegi, szwagra, sąsiada…

 3. „pożyczył nowo poznanemu mężczyźnie 150 złotych” – dwa razy bym się zastanowił czy znajomemu pożyczyć, a obcemu to w ogóle nie ma mowy. Siniaki się zagoją, będzie mądrzejszy na przyszłość.

 4. Ja bym napisała inaczej ,nie pomagaj dziadowi bo jak odżyje to cię torbami zabije .

 5. Kierując się logikę tego forum, można skomentować to tak:
  – „dobry zwyczaj nie pożyczaj”,
  – pobici nie potrafili zadbać o swoje bezpieczeństwo,
  – cmentarze są pełne tych, co choć raz w życiu pożyczyli pieniądze,
  – pobicie na siłę egzekwowali swoje prawo do zwrotu pożyczonych pieniędzy,
  – „co mi z pieniędzy, jak zostanę z wybitymi zębami?”

 6. Oj tam. Nigdy nie byliście licealistami?

Z kraju