Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przykwa: Strzelali z wiatrówki do przejeżdżającego auta

W niedzielę ryccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy strzelali z wiatrówki do przejeżdżającego auta. Obaj byli nietrzeźwi, mieli po 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 7 w miejscowości Przykwa w powiecie ryckim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że do jadącego przez tą miejscowości pojazdu ktoś strzelał, prawdopodobnie z wiatrówki. Pojazdem poruszało się kilka osób na szczęście nikomu nic się nie stało. Ucierpiała tylko karoseria pojazdu.

– Pokrzywdzony wskazał policjantom kierunek, z którego padł strzał. Funkcjonariusze ustalili, że strzelano z posesji nieopodal miejsca zdarzenia. Było na niej dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 32-letni mieszkańcy powiatu ryckiego. Jeden z nich trzymał w ręku wiatrówkę – informuje podkom. Jacek Wójcik z ryckiej Policji.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 32-latkowie mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2016-08-15 15:09:57
(fot. Policja Ryki)

12 komentarzy

 1. Debile,teraz większość lepszych wiatrówek ma niezłe kopyto,nie mówie o chinkach typu b tylko o pnełmatykach przekraczających 17 juli,chociaż dobra sprężyna też daje rade.

  • Bez pozwolenia nie kupisz wiatrówki powyżej 17… Prawo tego zabrania…Ewentualnie możesz sobie ją sam przerobić jeśli masz minimum wiedzy…

   • Chichotnik zwyczajny

    Tacy debile i ich zachowania spowodują, że tak jak za komuny na byle „dmuchawkę” będzie potrzebne łaskawe pozwolenie naszej „świętej” * policji.

    * – napisałem „świętej”, bo tak jak za wspomnianej komuny wszystko było bohaterskie tak obecnie wszystko jawi się święte.

   • Doucz się Michale. Można kupić bez pozwolenia taką wiatrówkę. Powyżej 17J jest po prostu obowiązek jej zarejestrowania. Pozwolenie nie jest wymagane.

    • A wiesz na jakich zasadach się ją rejestruje mdralo? Musisz zrobić badania wzroku i psychotesty, musisz dostarczyć zaświadczenie o niekaralności i ponadto możliwy jest wywiad z policji… Wtedy wypełniasz wniosek i zapada decyzja czy CI POZWOLA taka broń posiadać… Czekam na komentarz VanPit.

 2. Strach pomyśleć co by było,jakby każdy pijany polaczek miał dostęp do broni palnej ?????????.

  • Taaa.. Może jeszcze zabrać ludziom noże i wykałaczki żeby krzywdy sobie nie zrobili..

   • Tak. Bo w rękach idioty oprócz kaftanu bezpieczenstwa wszystko jest groźne. A oni ewidentnie idiotami byli. Ciekawe gdyby w Ciebie strzelali co byś wtedy powiedział…

 3. To by było nas dużo mniej.

  • Oczywiście.! Ja mam pomysł,aby wszystkich niezrownowazonych emocjonalnie i ogólnie tzw.margines społeczny,zamknąć na jednym osiedlu.Bez dozoru policji,pogotowia itd.Niech dadzą upust swoim chorym emocjom i pozabijaja się .Naturalna selekcja.A normalny człowiek wie do czego służy wykałaczką czy nóż. Nie trzeba mu tego odbierac!nikomu nie zrobi krzywdy.?

   • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

    Wszyscy też wiedzą do czego służy kij bejsbolowy, a jednak na skutek, nazwijmy to delikatnie, nadużyć, w Polsce potrzebne jest zezwolenie na jego posiadanie i używanie.
    Polacy zostali bardzo skutecznie rozbrojeni w czasach komunistycznych i nic nie wskazuje na to, że jakakolwiek opcja polityczna odważy się przywrócić powszechne prawo posiadania pukawek, chociażby do obrony własnej.
    Tym bardziej, im więcej będzie takich nieodpowiedzialnych zachowań jak opisano w artykule.

    • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

     Zapomniałem dodać, że w celu podniesienia przewagi w dyskusji na dyskotekach i innych weselach, wspomniany kij bejsbolowy z powodzeniem można zastąpić innym, zbliżonym w kształcie przedmiocie, a dostępnym w każdym sklepie z narzędziami budowlanymi – trzonek do kilofa.

Wiadomości z info112