Przyjechali na komunię, z trawnika zrobili sobie parking

Maj to czas komunii świętych, więc w rejonie kościołów pojawia się więcej pojazdów przed nabożeństwami. Tam, gdzie są duże parkingi nie ma problemu z pozostawieniem pojazdu, zaś tam, gdzie miejsc parkingowych jest za mało kierujący stawiają samochody niezgodnie z przepisami.

Do naszej redakcji przyszedł mail opisujący sytuację z parkowaniem w rejonie ul. Popiełuszki.

– W dniu 12 maja 2018 r. w kaplicy przy ulicy Popiełuszki odbywała się komunia. Osoby, które przyjechały na komunię, szukały miejsc parkingowych. Nie wiem, czy proboszcz zapewnił miejsca parkingowe, aczkolwiek uważam, że zachowanie kierowców jest karygodne. Parkowali wszędzie, gdzie się dało. Na chodnikach, na trawnikach nie zważając na pieszych, kobiety z wózkami, osoby starsze. Zadzwoniłam po straż miejską z prośbą o interwencję w sprawie parkowania. Patrol przyjechał, zrobił oględziny i niestety, ale odjechał, nie wlepiając żadnego mandatu. Zadzwoniłam powtórnie i od dyżurnego usłyszałam, że patrol stwierdził, iż samochody zaparkowane są na klepiskach. Na zdjęciach naprawdę trudno jest nie zauważyć, że samochody zaparkowane są na trawniku, dlatego tym bardziej dziwi mnie decyzja patrolu straży miejskiej – napisała do nas Czytelniczka.

O sprawę zapytaliśmy w lubelskiej Straży Miejskiej. Jak się okazuje, faktycznie strażnicy interweniowali na miejscu po dwóch zgłoszeniach, pomiędzy godz. 12.40 a 13.00, dotyczących parkowania na trawnikach przy ul. Popiełuszki.

– Na miejsce udali się funkcjonariusze Straty Miejskiej. Stwierdzono popełnienie pięciu wykroczeń, czterem kierowcom pozostawiono wezwania do stawienia się w siedzibie Straży Miejskiej, a jedna osoba została na miejscu pouczona. W pozostałych przypadkach stwierdzono, że pojazdy zaparkowane są na „klepiskach”. W takich przypadkach, kiedy brak jest trawy, Straż Miejska nie może ukarać kierowców za niszczenie zieleni – wyjaśnia Mirosław Sokal zastępca Komendanta Straży Miejskiej Miasta Lublin.

image4

image2 (1)

image1 (1)

2018-05-16 17:33:11
(fot. nadesłane)

Zobacz również

59 komentarzy

 1. Zapraszam do Jaworzna, takie parkowanie gdzie popadnie to tu standard, nie ważne czy trawnik lub chodnik. I nikt tu jakoś problemu nie robi z tego.

  • Kierowco , zanim zaparkujesz na trawniku , zrób z niego klepisko . Dobrze mieć na wyposażeniu szpadel i grabie , a SM odstąpi od ukarania .

   • Powinni pozwalniać tych pseudo strażników niedouczonych.Od jakiegoś czasu przepis nie mówi tylko o trawniku ale również o miejscu przeznaczonym na trawnik. W tym przypadku przepis wyczerpuje znamiona wykroczenia.

    • taa… przez te dwie godziny sie coś temu klepisku stało…ta skarżąca menda raczej powinna apelować o parkingi…ale piesek pewnie nie miał sie gdzie wy…rać…i dlatego dzwonił

 2. Trzeba tępić chamstwo z całą stanowczością. To samo działo się na ul. Matki Teresy z Kalkuty i Bursztynowej.

  • To trzeba było pomyśleć że jak jest komunia to możecie zabrać te swoje parchy którymi jeździcie raz na tydzień na zakupy i zrobić przyjezdnym miejsce, a jak chcieliście mieć blisko do kościółka to znieście to z godnością

  • przejeżdżając Kompozytorów Polskich w dół po prawej stronie na łuku koło stacji rowerowej, tam chyba ulica Paganiniego jest i notorycznie widać parkujących na trawniku i nikt z tym nic na pewno nie robi, bo ciągle stawiają tak auta.

 3. idz sie czytelniczko społeczniaro zajmij czyms pożytecznym 😀

  • U mnie na osiedlu SM – interweniuje szybko – 100zł mandatu plus wspólnota wysyła do ubezpieczyciela dewastatora wezwanie do naprawy trawnika w kwotach 200-1000zł

   PS. Podaj adres ptrycjo – to przyjadę moją furą i przeoram trwnik pod twoim domem [..]

 4. człowiek-kiełbasa

  No rzeczywiście, sami przestępcy. Ktoś na prawdę się w tym domu nudzi, że ludziom życie uprzykrza. Człowiek przyjeżdża z nie wiadomo kąd, bo dostał zaproszenie, na paliwo trzeba wyłożyć, na prezent trzeba wyłożyć, kupa ambarasu, a tu weźmie jedna z drugą purchawa zadzwoni i jeszcze mandat poleci. Ja rozumiem, żeby oni na jakimś trawniku parkowali, ale procentowo to jednak gołej ziemii jest więcej niż trawy tam, gdzie samochody ze zdjęcia zaparkowały. Jeszcze żeby to był prywatny teren, dobra, ale w miejscu publicznym to trąci zwykłą złośliwością „donoszącego”, bo obywatelskim zgłoszeniem ciężko to nazwać. Aż mi się przypomniały Alternatywy 4 i „o, patrz synku, tak wygląda kapuś”.

  • Co racja to racja…ale domoroslych agentow 007 niebrakuje na Popieluszki;)

  • Goła ziemia zamiast trawnika, bo wcześniej parkowały tu stada takich cebulaków i nie ma szansy, żeby trawnik się utrzymał. Poraża mnie rozumowanie, że jak publiczne to można niszczyć,

  • Lubelski Koziołek

   To że jest przyjezdny drażni bardziej.

 5. Proponuję wybrać się w niedzielę na Zbożową, tam w pobliżu kościoła DDR to miejsce parkingowe.

  • Jest też tam taki znak drogowy i możesz sobie doczytać treść na tabliczce pod nim. Chyba, że pedałowanie i pisanie to jedyne umiejętności jakie nie sprawiają ci kłopotu.

   • podaj mi jakikolwiek inny przykład gdzie „legalnie” można na drodze rowerowej parkować. Jedynie w naszym kraju, gdzie rządzą sukienkowi jest to możliwe. Nikt w tym konkretnym przypadku nawet nie pomyślał o bezpieczeństwie.

    • tam od 35 lat parkowały samochody!!!!!!!!!!!!!! odkąd powstał kościół…aż tu nagle ktoś wpadł na genialny pomysł i namalował pasy….przy poboczu są największe dziury i nie da sie jechać rowerem…nowy parking oczywiście nie powstał!!!!!!!!! przez rok co msza przyjeżdżała straż miejska i wlepiała mandaty…nawet w zimie kiedy rowery nie jeżdżą!!!!!!!!!!
     teraz jest tabliczka, ze w trakcie uroczystości kościelnych można parkować….

 6. TEN SOKAL TO MĄDRY INACZEJ – JAK KAŻDY ZE STRAŻY MIEJSKIEJ – NA ZDJĘCIACH WYRAŹNIE WIDAĆ, ŻE POJAZDY STOJĄ NA TRAWIE – TYLKO NIEROBY ZA STRAŻY NIKOMU NIEPOTRZEBNEJ TEGO NIE WIDZĄ – ZAGŁOSUJĘ W WYBORACH NA TEGO, CO POGONI TYCH GŁĄBÓW

 7. Jakiś panicz co go nie stać na auto ma wielki ból hahahaah żal mi takich ludzi….. szkoda Ci łąki czy jesteś jechowcem?

 8. Idź im uszkodź samochody bo źle stoją będzie satysfakcja?

 9. O ooooo, ku…wa dragedia. Dramat! Nieprzeżyją ci ludzie. ,ps.no wiem ,że 112 opisuje jakieś beznadziejne sprawy . ale to już wogóle płytkie jest,tak samo jak społeczniaki co się martwiął o trawniczek przed blokiem.
  Trawnik odrośnie z dwojoną siłą .prosze sie niemartwić.nawet dobrze dla niego, pobudzają się.
  Ciemnota i tyle. Do szkoły won.!!!!

 10. ludzie we niedziele to w ogóle nie można ruszać samochodu tak zastawione parkingi – bo miejsca na powrót już nie będzie, no ale jak na jedno mieszkanie w bloku przypada trzy samochody to tak jest

 11. Ta osoba co wezwała straż miejską powinna się leczyć psychicznie.

 12. I słusznie.
  Z buractwem trzeba walczyć.

 13. Jak psy się załatwiają na ten trawnik to jakoś nie ma z tym problemu…

  • Peterka gamoniu podaj adres to podjadę pod twój dom i nawalę ci na trawnik

   • nawal sobie na wycieraczke. dobrze gada,jak kundle srają po trawnikach to ,,ławkowo judaszowo okienny”osiedlowy monitoring nie widzi. ale jak wracasz po 1 w nocy to rano juz jestes na tapecie.

 14. jakby to był spęd kodu to pewnie by nie przeszkadzało

 15. wczoraj leciał na TV4 „Sprawiedliwi -wydział kryminalny” o takim społeczniaku – na każdego miał teczkę i do wszystkiego się przy…

 16. Toż to skautów tu faktycznie nie ma gdzie parkować był pomysł zrobienia parkingu na starym placyku między 13 11 9 i 7 ale blokuje to emerytowany ksiądz co jest kpina tu parking jest potrzebny a ten stary placyk i tak nikt nie siedzi więc dla mnie ta co wzywa straż jest chora

 17. Yariska stoi na klepisku. Paseratti przegięło faktycznie. Widać, że to rozjeżdżone od dawna a nie na komunię. Zgłaszająca osoba powinna wziąć grackę, grabki i konewkę i odnowić trawniczek. Wtedy SM na pewno pomoże.

  • Stać mnie na garaż i płatne parkingi

   A „klepisko” to się samo z siebie wzięło – weź się rozpędź i pierdzielnij glową w betonową ścianę !!!

   • Taaa… klepisko lekki yaris zrobił w pół godziny na komunii…. Weź ty się za grackę, grabki, ruchnij parę razy ręką – jeszcze raz pograb, a deszcz resztę załatwi.

 18. Przy politechnice jak się jednym kołem trawy dotknie to straż wiejska jedzie na sygnale z mandatem i blokadą….

  • Mieszkaniec Zachodniej

   Prawidłowo – jak się nie zdusi w zarodku chamstwa przyjezdnego to później niszczą swoim złomem wszystko

 19. Autorce listu proponuję wyjeżdżać gdzieś na weekend w tak słoneczną pogodę bo cywilizacja powoli zabija szare komórki. Przykład „trola” co nie wie co ze sobą zrobić w niedzielę.

  • Podaj adres to podjadę pod twój dom i zdewastuję ci całą zieleń kołami mojej ciężarówki – chyba nie będzie problemu – bo nie było gdzie zaparkować

   • Pod moim oknem dziennie przejeżdża pewnie kilka tysięcy aut więc i twoja ciężarówka nie zrobiła by na mnie wrażenia. Mam wiele innych ciekawszych zajęć niż siedzenie i trolowanie z okna

 20. Pewnie szpieg z doliny deszczowcow zazdrosci takiej furki stad te fotki…no mi yariska tez się podoba…pewnie jeździ nią jakaś ślicznota stąd tdn jad..

 21. Zgadzam się gdzie jesteś Społeczniku jak się psy załatwiają na trawniku gdzie te twoje telefony gdzie jesteś wtedy a czepiasz się Gości Komunijnych a jakbyś to Ty zaparkował i taki 007 By cię kablował i Twoich Gości .
  Społeczniku łap złodziei i wykaż się i Pomóż Policji….Pomagaj nie Utrudniaj……Miles Kiedyś Komunie .
  Pozdrawiam Czytających…

 22. precz z ciemnogrodem

  Ta nadmierna ilość trawników w mieście świadczy tylko o tym, że nadal chcemy być społeczeństwem chłopów rolnych bo nie możemy nadążyć intelektualnie za cywilizacją lepiej rozwiniętą. Trawnikami tylko nazywa się te miejsca, w których powinna rosnąć trawa a są one systematycznie golone kosiarkami do gołej ziemi. Tam gdzie goła ziemia należy wykonać miejsca postojowe dla samochodów.

 23. Klepisko jest bo to pozostało z trawnika. Po za tym który przepis stwierdza że na klepisku można parkować , co tio w oóle jest klepisko ? Bzdura za bzdurą SM weżcie się do roboty wreszcie bo zakładanie szczęk na koła codziennie w tych samych miejscach rozkleiło wam mózgi

 24. Co za wredne babsko… Też kiedyś mnie podpindolił koleś, że niby na Głowackiego zablokowałam przejazd karetce, straży pożarnej itp. (Pojawił się znak, ktorego wcześniej nie było.)Zostałam wezwana na policję. Policjantka powiedziała, że ten koleś uprzykrza im życie od dawna i nie mogą zająć się poważnymi sprawami. Koleś łaził po dzielnicy i szukał. Policji dostarczył segregator pełen zdjęć samochodów z opisem! Nie przyjęłam mandatu, poszło przez sąd, dostałam naganę, a przynajmniej znam nazwisko tego kolesia. 🙂

  • Aaron Fleischman

   No właśnie. Niech mieszkańcy dowiedzą się gdzie pogromcy cudzych trawników mieszkają, pojadą i zrobią klepiska z terenów zielonych wokół ich domostw.

 25. W tym konkretnym przypadku zgodze sie całkowicie. Co innego ul Wajdeloty gdzie codziennie na srodku ulicy parkują nieświadomi przyjezdni a co innego msza ktora trwa godzine. I co sie stało? ..gdzie mieli zaparkowac. A trawy faktycznie nie widać tylko klepisko.Trąci lekką nadgorliwością.

  • Aaron Fleischman

   „gdzie mieli zaparkowac”

   Nie ma obowiązku, ani przymusu jazdy samochodem. Wiesz, że nie będzie gdzie zaparkować, jedziesz taksówka. Proste.

   Ty natomiast w imię solidarności z tymi, którzy mają gdzie zaparkować możesz otworzyć podwoje swojej posesji i przeznaczyć swój trawnik na klepisko pod rzęchy innych.

   Jesteś zwykłą zgniłą śmierdzącą cebulą, która nie widzi problemu, dopóki to cudzy trawnik.

 26. Że zdjec można wywnioskować gdzie mieszka […] czytelniczka.

 27. zrobic wiecej miejsc parkingowch na osiedlach ,tylko gdzie psy beda robic kup..?:) jak by mieli gdzie zaparkowac to by zaparkowali normalnie.

 28. A co w tej sprawie zrobił nasz łysiutki narcystyczny żuczek? Odwalił kolejną drogę ekspresową bez odpływów i przejść dla pieszych, żeby więcej można było ukraść? Nie ma parkingów, żeby straż mogła kasować…. nie ma dróg, żeby policja mogła bloczki na koniec miesiąca wypisać. Chory Lublin z chorym i chciwym łysiutkim narcyzkiem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7751zł 0.15%
  • GBP 4.8457zł -0.65%
  • EUR 4.2928zł -0.08%
  • CHF 3.7844zł -0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.