Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjdź na Plac Litewski i weź udział w akcji „Wybierz właśnie Mnie!”

Jabłonka, Wiosna, Koper, Nimka oraz Pepa, to tylko niektórzy podopieczni lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt czekający na dom i nowe przyjaźnie. Czworonogów będzie można spotkać i lepiej poznać podczas sobotniej (16 lipca) akcji promującej adopcję zwierząt, organizowanej na Placu Litewskim.

– Spotkanie będzie okazją do poznania podopiecznych Schroniska i szansą na rozmowę z osobami opiekującymi się zwierzakami. Nikt ich lepiej nie zna jaki Ci, którzy poświęcają im czas podczas pielęgnacji, spaceru czy nauki komend. Wolontariusze i pracownicy ośrodka chętnie opowiedzą o zwierzętach oraz udzielą informacji o procedurze adopcyjnej. Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych przyjęciem pod swój dach psa lub kota. Warto przy podejmowaniu tak ważnej decyzji uzyskać niezbędne w tym zakresie informacje i porady – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

„Wybierz właśnie Mnie!”, to kolejna akcja promująca odpowiedzialną adopcję zwierząt z lubelskiego Schroniska. Ideą wydarzenia jest bliższe poznanie podopiecznych tej placówki. Psy i koty zaprezentują się osobiście w towarzystwie swoich opiekunów oraz za pośrednictwem wystawy plakatów. Każdy zwierzak jest inny, ma inne wymagania oraz posiada różne zachowania, cechy i preferencje. Doświadczenia i umiejętności czworonogów ujęła w formie CV Agata Słomska – psycholog biznesu, specjalista ds. marketingu i komunikacji biznesowej, a prywatnie opiekun psa Kigrama, adoptowanego z lubelskiego Schroniska.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę (16 lipca) na Placu Litewskim, w godzinach 12.00-15.00.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej przebywa około 340 zwierząt, w tym: 156 psów, 85 kotów i 96 zwierząt egzotycznych.

Przyjdź na Plac Litewski i weź udział w akcji „Wybierz właśnie Mnie!”

(fot. nadesłane Schronisko Lublin)

Komentarze wyłączone