Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjdź na imprezę, pomóż chorej Nikoli

W imieniu organizatorów zapraszamy na wyjątkową imprezę. Cały dochód z biletów zostanie przekazany na leczenie Nikoli Kowalik z Lublina.

Nikola urodziła się w 2011 roku jako zdrowa dziewczynka. Mogła biegać, mówić i robić wszystko to co inne zdrowe dzieci. Była po prostu zdrowa. Niestety okrutny los sprawił, że w 2013 roku przeszła opryszczkowe zapalenie mózgu.

Rodzice jeździli z Nikolą jeździli od lekarza do lekarza, żaden nie potrafił powiedzieć co dolega dziewczynce. W końcu Nikola trafiła do szpitala, gdzie od gorączki dostała drgawek i straciła przytomność.

Po tygodniu stwierdzono u niej opryszczkowe zapalenie mózgu. Od tamtej pory nie potrafi już biegać, nie potrafi mówić, a nawet siedzieć, nie umie nawet samodzielnie zjeść. Ma niedotlenienie mózgu, wzmożone napięcia mięśniowe, lekarze mówią na to „spastyczność” i do tego wszystkiego wykryli u Nikoli padaczkę.

Nikola zaczęła chodzić do przedszkola specjalnego. Dziewczynka wymaga leczenia, przeszła już 5 przeszczepów komórek macierzystych. Terapia przynosi efekty. Kolejne przeszczepy przede nią. Do tego kosztowna rehabilitacja.

Nikola ma szansę żeby wyzdrowieć, żeby stanąć na nóżki i znowu móc biegać tak jak kiedyś. Tylko rehabilitacja i leczenie może jej pomóc.

Pomóżcie Nikoli i przyjdźcie 2 kwietnia na koncert organizowany w Krężnicy Jarej. Cały dochód z biletów będzie przeznaczony na leczenie Nikoli.

Start imprezy o godz. 20 w remizie OSP Krężnica Jara.

2018-03-27 08:37:46
(fot. nadesłane)

Komentarze wyłączone