Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjdź na koncert charytatywny, pomóż choremu Marcinowi

W najbliższy piątek odbędzie się koncert dedykowany choremu Marcinowi Hemperkowi. Nastolatek wymaga wsparcia finansowego na rehabilitację oraz sprzęt, który ułatwi mu powrót do zdrowia.

Marcin był pogodnym nastolatkiem, uczęszczał do liceum, spotykał się z przyjaciółmi, dawał powody do dumy najbliższej rodzinie. Realizował swoją największą pasję, jaką jest piłka nożna. Od dwunastu lat chodził na treningi, zawsze punktualny, przygotowany, z nieziemskim zapałem był jednym z głównych filarów swojej drużyny, co przekładało się na coraz większe sukcesy.

Niestety w listopadzie 2013 roku zaczął odczuwać nasilające się problemy z oddychaniem oraz bóle w okolicach serca.

Po miesiącu przebywania w szpitalu dziecięcym, w Lublinie lekarze nie potrafili znaleźć przyczyny pogarszającego się stanu zdrowia Marcina. W ostatniej chwili wykryto zator, który zablokował płuca i serce. Zdecydowano się na natychmiastową operację.

Mimo, iż zakończyła się ona powodzeniem, już po kilku dniach doszło do kolejnego poważniejszego zatoru w organizmie. Zatrzymanie akcji serca, niedotlenienie mózgu spowodowało, iż Marcin po operacji nie wybudził się ze śpiączki. Zrozpaczona rodzina szukała pomocy.

Wysiłki się opłaciły

Marcin od 24 lutego 2014 przebywał w klinice „Budzik”, a teraz już wybudzony przebywa w domu. Pod opieką mamy ze sportowym zacięciem walczy o powrót do zdrowia. Potrzebuje jednak waszej pomocy. Koszt leków, rehabilitacji i sprzętu potrzebnego Marcinowi, przekracza możliwości finansowe jego najbliższych. Marcin oczekuje również na wszczepienie stymulatora lub komórek macierzystych, operacja ma mu pomóc w powrocie do aktywnego życia.

W najbliższy piątek 28 kwietnia o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert dedykowany Marcinowi. Wystąpią min. Chór Kantylena i Łukasz Jemioła. Bilet, to cegiełka o wartości 10 zł z przeznaczeniem na rehabilitację dla Marcina. Koncert odbędzie się w amfiteatrze w kościele u Braci Kapucynów na Poczekajce. Pomóżmy, w tym najtrudniejszym dla Marcina meczu, w grze o jego powrót do zdrowia i życia.

2017-04-27 07:30:14
(fot. nadesłane)

6 komentarzy

  1. To politycy dają sobie nagrody i podwyżki, wydają na to miliony, a chorzy ludzie muszą szukać pomocy na własną rękę!! I żeby było jasne nie mówię tu o jednej partii tylko ogólnie o wszystkich politykach z różnych partii!! Darmozjady jedne!!

  2. Jakiś numer konta bankowego gdzie można wesprzeć Marcina.

    • 21 1240 2500 1111 0010 5704 6348 Hemperek Anna, z dopiskiem: 'dla Marcina’ znam Marcina i jego mamę. Naprawdę potrzebują pomocy. Każda złotówka się przyda.

  3. miesiąc czasu przeprowadzali diagnozę zatoru? tylko „pogratulować”

  4. trzymaj się Mistrzu !!!

  5. nr konta Marcina jest dostępny na stronie BKS lublin Szybkiego powrotu do zdrowia MARCIN