Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjdź na IV Lubelskie Dni Promujące Zdrowie

W dniach 31 maja – 2 czerwca w Lublinie odbędą się IV Lubelskie Dni Promujące Zdrowie. Trzy dni obchodów będą połączeniem konferencji naukowo – szkoleniowej, festynu rodzinnego oraz rodzinnego przejazdu rowerowego.

Program IV Lubelskich Dni Promujących zdrowie obejmuje bogatą ofertę bezpłatnych konsultacji w placówkach medycznych na terenie całego Lublina. Wykonanie badań i umówienie się na konsultacje możliwe będzie przez wszystkie dni trwania obchodów.

Rodzinny Festyn Zdrowotny

W dniu 31 maja (wtorek) w godz. 14:00 – 19:00 na Placu im. Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury odbędzie się Rodzinny Festyn Zdrowotny. Będzie to impreza plenerowa dla mieszkańców miasta, a zwłaszcza dla dzieci, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. pokazy zumby, fitcross, karate, konkursy dla dzieci i dla dorosłych, zajęcia plastyczne, bańki mydlane, pokazy i nauka jazdy na monocyklu oraz inne gry i zabawy z nagrodami. Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przy parkingu CK przeprowadzą akcję znakowania rowerów. W trakcie Festynu będzie także możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych oraz spróbowania zdrowej żywności. Dzięki podmiotom medycznym, firmom z branży sportowej i spożywczej, uczelniom i różnego rodzaju organizacjom działającym na terenie Miasta Lublin udało się przygotować bardzo bogatą ofertę.

Rodzinny przejazd rowerowy

Również we wtorek (31 maja) na godzinę 18:00 zaplanowany jest rodzinny przejazd rowerowy promujący Program „Rodzina Trzy Plus”. W przejeździe mogą wziąć udział rodzice lub pełnoletni opiekunowie mający pod swoją opieką, co najmniej jedno dziecko w wieku do 18 roku życia. Każdy uczestnik biorący udział w przejeździe powinien posiadać sprawny technicznie i wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami rower. Start przejazdu planowany jest z parkingu Centrum Kultury (od ul. Hempla). Regulamin przejazdu znajduje się w załączeniu.

Trasa przejazdu: parking przy CK – Hempla/Kołłątaja – 3-go Maja – Dolna 3-go Maja – Solidarności – Tysiąclecia – Plac Zamkowy – Tysiąclecia – Unii Lubelskiej – Zamojska – Bernardyńska – Narutowicza – Okopowa -Hempla – parking przy CK. Mapka przejazdu w załączeniu jako zdjęcie. Przejazd potrwa ok. 1 godziny.

Udział w przejeździe wymaga wcześniejszego telefonicznego zgłoszenia do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin pod nr tel. 81 466 34 42, w dniach od 24 do 29 maja 2016 r. w godzinach 9.00 – 14.00. Liczba uczestników w przejeździe jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Po dotarciu do mety dla każdego uczestnika przejazdu przewidziane są upominki. m.in. komplet oświetlenia rowerowego, bidon.

Uczestnictwo w przejeździe będzie także okazją do skorzystania z serwisu rowerowego oraz do oznakowania pojazdu. Przypominamy, aby oznakować rower należy okazać dowód osobisty, fakturę zakupu roweru lub paragon i kartę gwarancyjną.

Konferencja „Nadwaga i otyłość. Trening zdrowia”

W dniach 1-2 czerwca (środa-czwartek) w Collegium Universum ul. Chodźki 1 Uniwersytetu Medycznego odbędzie się IV Konferencja Naukowo Szkoleniowa pt.:„Nadwaga i otyłość. Trening zdrowia” poświęcona różnym aspektom zdrowia publicznego w kontekście chorób cywilizacyjnych związanych z nadwagą i otyłością. Poza prelekcjami zaplanowane zostały także warsztaty doradztwa zdrowotnego. Sesje plenarne rozpoczynają się o godzinie 10.00. Organizatorem jest Katedra Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dodatkowe informacje znajdują się poniżej oraz na stronie www.umlub.pl.

2016-05-30 12:54:57
(fot. UM Lublin)

Jeden komentarz

  1. Krzysiek z Poreby

    Na ten rodzinny przejazd rowerowy się piszę! Na szczęście synowi brakuje do pełnoletności niecałych dwóch tygodni 🙂 , więc obaj się załapiemy 🙂