Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie przyjął 500 zł mandatu, zaproponował 700 zł łapówki

Wczoraj policjanci z lubartowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna nie chciał przyjąć mandatu, zaproponował w zamian łapówkę.

W środę wieczorem w miejscowości Zabiele, policjanci lubartowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, iż mógł być pod działaniem alkoholu.

Po badaniu alkomatem okazało się, że 48-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze zaproponowali mandat karny w kwocie 500 złotych. Rowerzysta odmówił przyjęcia mandatu i zaproponował 700 zł łapówki.

Mundurowi zabezpieczyli banknoty, a następnie poinformowali 48-latka, że popełnił przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej.

W związku z powyższym został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

2018-10-04 14:30:41
(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Hahah lubartowscy gliniarze tylko to potrafią 500zl chlopu za jazdę rowerem. To szczyt ich możliwości. Przy obwodnicy kierowcy nie zatrzymują się na stopie, tirowcy jeżdżą na pełnym gazie w zabudowanym a oni widzą większe zagrożenie w rowerzyscie..idz Pan w p…du!

  • Łatwiej takiego złapać, a 500 zł za jazde rowerem po pijaku to nie mała sumka, jak by mieli hotel to mogli by go tak wziąć i zapłacił by podobnie ale przynajmniej miał by nocleg i nie wpadł by nikomu pod koła. Pijaczek też mądry, 500 zł zamienić na 700, Janusz byznesu normalnie.
   A tak nawiasem mówiąc, zadrudnijcie w końcu Typowego Janusza, będzie Wam lepsze historyjki wymyślał niż te zaczerpnięte od KWP.

 2. Dla czego nie trafił najpierw do izby ?? Nakładać mandat na kogoś z 3 promilami to jak tłumaczyć kaczyńskiemu na czym polega demokracja…

 3. No i (…) strzelił ładną szatę i czytelną czcionkę. Szkoda 🙁

 4. A więcej nie mogli dać tego mandatu???

 5. Poziom negocjacji level expert z 500zl zjechal na 700 brawo, tak to zrobil by kariere w dawnym rzadzie pawlaka negovjujac ceny gazu od ruskich

  • Chyba kogoś p..ebało w redakcyji strony odświeżonej.Było czytelnie,teraz po Kaczuszemu.No ale co się dziwić?

 6. 500 zł za jazdę po pijaku rowerem????? Mandat pewnie więcej wart niż rower, którym jechał nieuchwytny cel. Powinni mu jeszcze prędkość zmierzyć. Czy punkty tez dostał??? Pewne jednostki w policji mają okazję wreszcie wyżyć się na słabszych.

  • Bardzo dobrze bo niektórym drobnym pijaczkom wydaje się, że jak nie jedzie samochodem to rowerem czy motorowerem można jeździć po pijaku. Może temu pijakowi policjanci uratowali życie , albo sprawili że dzisiaj żaden kierowca go nie zabije i nie będzie musiał z tym żyć.