Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przygotowują się do przebudowy kolejnego odcinka drogi krajowej. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje wnioski i uwagi

Dzisiaj ruszyły działania informacyjne związane z planowaną przebudową drogi krajowej nr 74 między Zamościem a Klemensowem. Mieszkańcy mają dwa tygodnie na zgłaszanie uwag lub wniosków.

Trwają przygotowania do rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 74 między Klemensowem a Zamościem. Inwestycja obejmie 15 km trasy, która ma zostać przystosowana do parametrów drogi głównej ruchu przyspieszonego. Przede wszystkim prace związane będą ze wzmocnieniem konstrukcji oraz wymianą nawierzchni, jednak do tego dochodzi przebudowa: chodników, ciągów pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, zjazdów oraz skrzyżowań. Powstanie też system odwodnienia oraz oświetlenie.

Inwestycja jest częścią większego zadania, które obejmuje przebudowę całej drogi krajowej nr 74 pomiędzy Janowem Lubelskim a przejściem granicznym w Zosinie. Jezdnia na tej trasie ma zostać poszerzona a pobocza umocnione. Prace mają potrwać do 2029 roku.

W przypadku odcinka między Klemensowem a Zamościem, prace zaplanowano w latach 2024-2025. Okoliczni mieszkańcy od dzisiaj mogą zapoznać się z dokumentacją planowanej inwestycji w Urzędach Gminy Zamość i Szczebrzeszyn. Tam też, za pomocą specjalnych formularzy, mogą składać wnioski lub uwagi co do zastosowanych rozwiązań. Działania informacyjne potrwają do 15 grudnia.

(fot. Google Street View)

2 komentarze

  1. Taka jest prawda

    Ta droga nie powinna mieć miana drogi krajowej. Pozatym ma pewnie ostatni standard odśnieżania zima. Ruch minimalny ,może z 5tys pojazdów na dobę. Topić miliony w takie cos to niegospodarność! Podczas gdy drogi w dużych miastach wołają o pomstę do nieba.

  2. Właśnie ze ruch jest bardzo duży a nie wspomnę o godzinach szczytu. Nie ma być drogą Krajową? To bardzo ważna droga i strategiczna i prowadzi do przejścia Granicznego. Nigdy nie zostanie zdegradowana do drogi Wojewódzkiej, nie po to robią robią kolosalne remonty i aż 5 nowych obwodnic na tej trasie. A dodaj jeszcze obwodnicę Kradlśnika, Frampola i Hrubieszowa to masz 8. Droga ta prowadzi do najdalej wysuniętego punktu na wschód Unii Europejskiej i jest też najdalej wysuniętą drogą w UE o takim znaczenie czyli Krajowa. Zresztą więcej nie muszę dodawać

Z kraju