Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Chełmie można już jeździć na łyżwach. Miejska ślizgawka została otwarta (zdjęcia)

Od dzisiaj w Chełmie działa już lodowisko. Z okazji otwarcia mieszkańcy mogli ślizgać się za darmo. Od jutra jednak za wstęp trzeba będzie już zapłacić.

W czwartek 2 grudnia w samo południe uruchomione zostało sztuczne lodowisko zlokalizowane przy ul. Sienkiewicza 22 w Chełmie. Dzisiaj korzystanie z miejskiej ślizgawki było bezpłatne, więc na brak łyżwiarzy nie można było narzekać. Od jutra każdy chętny będzie mógł korzystać z lodowiska w godzinach od 9 do 19. Zarządcą obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Mieszkańcy za wstęp na taflę zapłacą 8 zł, bilet ulgowy kosztuje 5 zł. Są też zniżki dla osób posiadających kartę dużej rodziny. W tym przypadku ceny są o połowę niższe, czyli wynoszą 4 i 2,5 zł. W każdym przypadku jest to opłata za godzinne korzystanie z obiektu. Czynna jest też wypożyczalnia łyżew.

MOSiR przygotował też dodatkowe atrakcje. W najbliższą niedzielę zorganizowane zostaną pierwsze w sezonie zawody łyżwiarskie dla dzieci i młodzieży. Zapisy uczestników prowadzone będą przed imprezą w biurze lodowiska. Z kolei w poniedziałek 6 grudnia, z okazji Mikołajek, każdy kto przyjdzie na lodowisko w stroju św. Mikołaja, otrzyma 50% zniżki na bilet.

W Chełmie można już jeździć na łyżwach. Miejska ślizgawka została otwarta (zdjęcia)

(fot. MOSiR)

6 komentarzy

 1. Podpis elektroniczny

  Komunikacja miejska za darmo a za ślizgawkę trzeba zapłacić.

  • Cieee chorobaaaa !!!

   Czy to dla ciebie dziwne, że za swoje zachcianki i przyjemności trzeba płacić ?

 2. W lublinie też będzie?

 3. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Lodowiskiem chwalą się w Chełmie, pochwalę się i ja swoim….
  Z racji spodziewanych dużych opadów śniegu i prawie stale wiejących dość silnych wiatrów, lodowisko zlokalizowane jest pod 50 metrową kopułą z przezroczystej folii kevlarowej, a z racji bardzo krótkich, polarnych dni pięknie oświetlone jest ledowymi lampami, których niejedna dyskoteka by pozazdrościć mogła.
  Czynne jest już od 2 miesięcy i nasze małolaty śmigają po nim z wielką radością.
  Lokalizacja: Alaska US, 180 km na wschód od Fairbanks. Zapraszam.

 4. Ale żeby „ślizgawka”?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo