690 680 960

Przyczyna pożaru wciąż nieznana. Straty oszacowano na 2,5 mln złotych (zdjęcia)

Płomienie doszczętnie zniszczyły przygotowany na przyjęcie kurcząt kurnik. Straty są ogromne. Strażakom udało się uratować zlokalizowany tuż obok drugi, jeszcze większy budynek.

Oszacowane zostały wstępne straty wywołane pożarem kurnika, jaki miał miejsce w sobotę w miejscowości Zofibór w gminie Wojcieszków w powiecie łukowskim. Jak już informowaliśmy zapalił się tam budynek kurnika. W trwającej ponad 4 godziny akcji gaśniczej brało udział 19 zastępów straży pożarnej z JRG Łuków i Radzyń Podlaski oraz jednostek OSP Wola Bystrzycka, Świderki, Wojcieszków, Burzec, Oszczepalin Drugi, Sobole, Domaszewnica, Borki i Sętki.

Spłonął budynek o wymiarach 145m na 24m. Z uwagi na znacznie rozwinięty pożar, kurnika nie udało się uratować. Pozostały jedynie ściany. Jak nam przekazano, kurnik był przygotowany do przywiezienia kurcząt. Wartość szkód wywołanych działaniem ognia obliczono na kwotę ok. 2,5 mln zł.

Strażakom udało się uratować zlokalizowany tuż obok drugi, jeszcze większy kurnik. W tym przypadku jego wartość oszacowano na 3 mln zł. Przyczyną pojawienia się ognia wciąż jest nieznana. Będzie ona ustalana teraz przez policjantów oraz biegłego z zakresu pożarnictwa.

(fot. KM PSP Łuków, OSP Borki)

8 komentarzy

 1. moze sasiedzi nie lubia smrodu?

  • Może?.. uruchamianie kurnika z zakazem chowu klatkowego w perspektywie to nie najlepszy pomysł???

   • Gdzie tam widzisz klatki? Prawdopodobnie hodowla na mięso, gdzie nie stosuje się klatek. Jeśli było to przykryte azbestową falą, odpowiednia firma będzie miała co zbierać. Po kawałeczku, a nie całe płyty z dachu, czy gotowe na stosie.

  • Kurniki stoją w szczerym polu z dala od zabudowań, to albo ktoś podpalił, albo zawarcie elektryki. Burzy w tym czasie nie było

 2. Niezidiociały mimo bulu

  „życzliwi” pomogli , żeby nie było za dobrze

 3. Jasny Gwint !!!

  A cóż na to, te biedne, bezdomne kurczaki ?
  Chyba będą dłużej żyły…

 4. ale sąsiedzi, bo zawsze komus cos przeszkadza, albo to konkurencja. na 100% bedzie umorzenie.

 5. Pewnie wyznawca wielkiego „M”….

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie