Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przy sklepach sieci Biedronka staną automaty z paczkami Poczty Polskiej

W poniedziałek sieć sklepów Biedronka poinformowała o nawiązaniu współpracy z Pocztą Polską. Jej efektem będzie zamontowanie automatów Poczty pod marką Pocztex, w co najmniej 750 lokalizacjach obok sklepów sieci Biedronka w całym kraju.

Współpraca pomiędzy siecią Biedronka oraz Pocztą Polską umożliwi ponad 4 milionom klientów dziennie wygodne nadawanie i odbieranie paczek z automatów podczas dokonywania codziennych zakupów.

Pierwsze urządzenia Pocztex Automat zlokalizowane zostaną na parkingach przy placówkach sieci Biedronka i pojawią się w I kwartale 2022 r. Automaty będą posiadać możliwość wygodnego nadawania i odbierania paczek. Dodatkowo wyposażone będą m.in. w ekran dotykowy oraz terminal płatniczy.

Klienci będą mogli bezpośrednio w automacie Poczty dokonać płatności kartą lub BLIK-iem za przesyłki nadawane i pobraniowe. Dla osób niedowidzących i niewidomych przewidziano dodatkowe ułatwienia dostępu poprzez wyposażenie automatów Pocztex w specjalną klawiaturę ze znakami alfabetu Braille’a oraz obsługą głosową.

– Dzięki rozszerzeniu dotychczasowej współpracy z Pocztą Polską nasi klienci będą mogli w trakcie codziennych zakupów odbierać i nadawać paczki, wykorzystując wygodne i nowoczesne urządzenia. W połowie przyszłego roku ta możliwość będzie dotyczyć niemalże co czwartej placówki sieci Biedronka – informuje Przemysław Jurowicz, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w sieci Biedronka

Nowe urządzenia Pocztex Automat występować będą w 4 podstawowych wariantach kolorystycznych: ecru, popielatym, czerwonym i zielonym. Ta różnorodność pozwoli na swobodne dopasowanie kolorystyki automatu do danej lokalizacji i uwarunkowań najbliższego otoczenia. Poczta Polska przewiduje także możliwość dostosowania kolorów indywidualnych swoich urządzeń umiejscowionych np. przy obiektach zabytkowych, by uwzględnić specyfikę konkretnego miejsca. Automaty Pocztex występować będą w dwóch wielkościach i posiadać będą 60 lub 80 skrytek.

– Rozwijamy sieć własnych automatów paczkowych, bo chcemy być jeszcze bardziej konkurencyjni zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i naszych partnerów biznesowych, zapewniając im oczekiwaną najwyższą jakość realizowanych usług. Spośród 2000 naszych urządzeń co najmniej 750 stanie w przyszłym roku przy sklepach sieci Biedronka – wyjaśnia Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Wraz z rozszerzeniem współpracy planowane jest także uruchomienie aplikacji mobilnej pozwalającej na nadawanie, śledzenie oraz odbiór paczek w Automatach Pocztex zlokalizowanych przy sklepach Biedronka.

(fot. lublin112.pl, źródło BPB)

15 komentarzy

 1. Czy paczkomaty PP będą tak samo innowacyjne i sprawne jak paczkomaty Orlenu? Sorry, ale żaden państwowy moloch nie równa się z prywatnym operatorem logistycznym. Ani na czas (w Orlenie paczki idą nawet ponad tydzień, brak aktualizacji statusu przesyłki), ani fachowo (przesyłki pocztowe rzucane przez płot, brak awizo). Daleka droga, żeby przebić InPost, który pomimo krytyki wobec jego usług działa o nieco sprawniej.

 2. to już wiem, gdzie będę dostawać awizo

 3. Paczkomat jest nazwa zastrzeżoną przez Inpost…. więc radzę redakcjo poprawić tytuł.

 4. W sieciówkach człowiek na człowieku i plandemii nigdy nie było tam.

 5. Poczta i automat,to lekka sprzeczność.

 6. Ciekawe, czy Biedronka nie straci na wizerunku, przez ten związek z państwową firmą?
  Orlen wiele osób teraz omija, jeśli chodzi o tankowanie, po tym jak wykupił media..

 7. Należało by dodać, że będą to niewielkie, zgrabne skrzyneczki aby tylko pomieścić AWIZO

 8. Paczkomaty to ma największy i najlepszy operator Niemiecki operator w tym kraju, mianowicie INPOST. I tylko oni mogą tej nazwy używać

  • jaki niemiecki operator?

   Sam głąbie jesteś niemiecki.

  • No spoko inpost z punktu widzenia klienta jest mega.
   Z punktu widzenia kuriera dużo gorzej
   Ale
   Inpost jest polska firma i właścicielem jest Polak, może wydawać ci się to niemożliwe ale tak jest

 9. Poczcie już dawno powiedziałem: dziękuję!
  Nie muszę już oglądać OBRAŻONEJ PANI MORS w okienku.
  Sasin oddaj 70 milionów za wał wyborów kopertowych.

Z kraju

Sport