Raport z granicy. Białoruskie służby niszczą zabezpieczenia graniczne, siłą zmuszają do przekraczania granicy (wideo)

Pojawiają się kolejne nagrania, na których widać, jak białoruskie służby siłą próbują przepychać migrantów przez granicę. Co więcej, pod osłoną nocy niszczą zabezpieczenia graniczne.

Wczoraj wieczorem białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan opublikował nagranie, na którym widać służby białoruskie, które spychają migrantów na ogrodzenie. Na nagraniu słychać krzyk kobiet i wykrzykujących na siebie polskich i białoruskich żołnierzy.

– Podobno na granicy polsko-białoruskiej dzieje się coś bardzo złego! Białoruscy żołnierze spychają migrantów na płot. Słychać krzyki kobiety, ktoś używa gazu, krzyczą na siebie polscy i białoruscy żołnierze. Dużo przekleństw – napisał na Twitterze Giczan.

Uwaga na nagraniu pada dużo przekleństw!

Z kolei na nagraniu opublikowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej widać, jak pod osłoną nocy białoruskie służby niszczą ogrodzenie, by umożliwić migrantom nielegalne przekroczenie granicy.

Jak przekazała we wtorek rano Straż Graniczna, wczoraj odnotowano 224 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze wydali dla 29 cudzoziemców postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych granicę próbowała bezskutecznie forsować 100-osobowa grupa.

Wczoraj podlascy policjanci, podczas kontroli drogowych zatrzymali 5 osób, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to 2 obywatele Ukrainy oraz obywatel Polski i Tadżykistanu. Kurierzy chcieli przewieźć 10 osób.

(fot. TT)

17 komentarzy

 1. widać że najpięcie między żołnierzami rośnie i tylko cześć aż któryś nie wytrzyma i pociągnie za cyngiel. Co gorsza marzy tym i łukaszenka i kaczyński chcąc pokazać który mądrzejszy

 2. Co za syny. Gazem ich … to na początek. Trzeba ostro z nimi. Jak z TvN.

 3. Rozumiem, że gdy imigranci dostają postanowienie o opuszczeniu terytorium RP to opuszczają je za swoje pieniądze, unijne czy ku**a nasze, podatników?!

 4. Żeby tylko przez takiego jednego z drugim coś sie nie zaczęło. Białorusini będą prowokować bo niedźwiedź za nimi stoi- nasi muszą być czujni.

 5. Jak niszczą to strzelać ! Po co wam naród dał broń? Macie nasze pozwolenie na jej uzycie.

 6. Wypbraźcie sobie że wojsko meksykańskie niszczy mur na granicy z USA, albo palestyńczycy ze strefy Gazy niszczą mur między Izraelem. Czy wyobrażacie sobie co by się działo?

  • Cieee chorobaaaa !!!

   Ja sobie wyobrażam, że działoby się to samo jak na Placu Tian’anmen (Plac Niebiańskiego Spokoju)…
   Chińczycy szybko poradzili sobie tam z rozbrykanymi studentami i… mają iście niebiański spokój

  • Zrozum. Że wyznawca judaizmu może, a my nie. Wyznawca judaizmu do tego sprzedaje szpryce z zyskiem ?

 7. Patrząc na wasze komentarze to wiem jedno. Większość z was upolitycznia wydarzenia i ukierunkowuje swe komentarze poglądami politycznymi. Po drugie, słownik ortografii też by wam się przydał.

 8. do alo ,mów za siebie ! Obojętnie co się będzie działo polski żołnierz nie strzeli do cywilów wypychanych przez Białoruskie wojsko ,tym się różnimy od tej wschodniej hołoty .

 9. Najgorsze, że na tych zarabiają, a ja zwykle cierpią na tym niewinni ludzie, którzy opuścili swoje kraje, sprzedając wszystko i ‚kupując’ możliwość transportu do Europy Zachodniej. Teraz są pomiędzy dwiema granicami na ziemi niczyjej, bez możliwości odwrotu.

 10. Strzelać!!!!! Strzelać do każdego, kto na 1 mm przechyli się na Polska stronę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie integracyjne dla rodzin z Ukrainy
Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk