Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Siedział w areszcie jako inny mężczyzna. Oszukał hiszpańskich funkcjonariuszy, naszych nie dał rady

Był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, jednak sądził, iż policja go nie znajdzie. Wyjechał bowiem do Hiszpanii, do tego posługiwał się danymi innego mężczyzny. Wytropili go lubelscy funkcjonariusze.

Lubelscy kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniami i identyfikacją osób, trafili na ślad kolejnego przestępcy, który za wszelką cenę starał się uniknąć spotkania z wymiarem sprawiedliwości. 50-latek został skazany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzież z włamaniem. Jednak zamiast stawić się do zakładu karnego, wyjechał z kraju.

Mężczyzna liczył, że poza granicami Polski sprawiedliwość go nie dopadnie. Zamieszkał w Hiszpanii, do tego postanowił wykorzystać tożsamość innego obywatela naszego kraju. Posiadał dokumenty mieszkańca Zgorzelca, za niego też się podawał. Był na tyle przekonujący, iż nawet kiedy popełnił przestępstwo, trafił do aresztu pod innym nazwiskiem.

Funkcjonariusze z Lublina skontaktowali się ze swoimi kolegami z Hiszpanii, przekazując im szczegóły prowadzonej przez siebie sprawy. 50-latek został więc zatrzymany po czym przekazany do Polski. Niebawem trafi do więzienia, gdzie odbędzie zasądzoną wobec niego karę pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

3 komentarze

  1. G…no, nie Siara 🙂

  2. Zasłonili mu oczy bo z nich bije roztargnienie. A to już w naszym kraju podstawa do umorzenia sprawy i uniewinnienia.

  3. No to teraz czas na *** ***

Wiadomości z info112