Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przez zamknięcie ul. Żeglarskiej spadły im obroty. Najemców przy ul. Krężnickiej czekają trudne miesiące

Jeden z najemców obiektu należącego do spółki TBV przy ul. Krężnickiej zaalarmował nas, że przez zamknięcie ul. Żeglarskiej znacznie spadły mu obroty. Najbliższe miesiące niestety będą trudne dla właścicieli firm zlokalizowanych w znajdującej się tam mini galerii. Zapytaliśmy spółkę TBV, czy najemcy mogą liczyć na jakiekolwiek wsparcie w tej trudnej sytuacji.

Od ponad miesiąca trwają prace przy przebudowie mostu na ul. Żeglarskiej w Lublinie. Zamknięcie ulicy daje się już we znaki najemcom obiektu handlowego zlokalizowanego w rejonie skrzyżowania ul. Krężnickiej z ul. Żeglarską, należącego do spółki TBV.

Oprócz sklepu sieci Stokrotka, znajduje się tutaj kilka punktów handlowych, m.in. sklep ogrodniczy, sklep z garmażerką, sklep zoologiczny, czy też bar z kebabami. Właściciele tego ostatniego miejsca skontaktowali się z nami i przekazali, że od kiedy zamknięto ulicę Żeglarską spadły im obroty. Napisali nawet do spółki TBV pismo w tej sprawie. Zaznaczyli, że jeżeli dalej tak będzie to grozi im zamknięcie.

– Most był najkrótszą drogą prowadzącą do pobliskiego osiedla przy ul. Nałkowskich. To lwia część naszych potencjalnych odbiorców. Odkąd most został zamknięty obroty spadły nam od 35 do 40%. Tak naprawdę nikt nie zastanowił się nad tymi ludźmi, którzy prowadzą tutaj biznesy. Jak pan się przejdzie po galerii to pan zobaczy, że jest po prostu pusto. Nie przychodzą tutaj ludzie, nie przychodzą do garmażerki, nie przychodzą tutaj ludzie do tego mini zoo, nie przychodzą nawet do Stokrotki, bo po tamtej stronie (od strony os. Nałkowskich) są te sklepy i mają tam bliżej. Wolą sobie pojechać do galerii przy ul. Diamentowej niż tutaj jechać na około. Wysłaliśmy pismo do TBV, do niego nikt się nie ustosunkował. Jeszcze zanim zamknięto ulicę mieliśmy zebranie, krótkie informacyjne, ale bez żadnych konkretów, co stanie się po zamknięciu mostu. Miasto wiedząc, że jest taki obiekt przy ul. Krężnickiej powinno zrobić alternatywną drogę. Nie można zamknąć całego mostu i pozostawić tych ludzi, którzy tutaj sobie żyją czy funkcjonują w jakiś sposób, bez żadnej alternatywy. Alternatywą nie można nazwać objazdu dookoła zalewu, albo jechania przez ul. Diamentową i ul. Janowską. Miesiąc mija, miesiąc w którym powinniśmy robić największe obroty i szykować się na zimę, my myślimy jak przetrwać kolejny miesiąc. Weekendy są jeszcze jako takie, ale na tygodniu spadek obrotów jest znaczny – wyjaśniał jak jeden ze współwłaścicieli punktu gastronomicznego.

W rozmowach z innymi najemcami przewijała się ta sama informacja – spadek obrotów. W jednym przypadku jest to nawet około tysiąca dziennie. Dla małej firmy to duża strata, a sumując ją z kilku miesięcy – ogromna.

O sprawę „ulżenia” najemcom zapytaliśmy przedstawiciela spółki TBV. Przekazano nam, że spółka, jeżeli chodzi o płatności, nigdy nie robiła problemów najemcom i zawsze jest gotowa do rozmów, w trakcie których będzie można wypracować wspólny konsensus. Konieczna w tym przypadku będzie analiza obrotów, ale najemcy muszą sami się zgłosić do spółki. Obecnie zrobił to jeden podmiot. Zaznaczono również, że TBV ma swoje zobowiązania, które musi realizować i nie może odpowiadać za działania Miasta związane z zamknięciem ulicy. Wyjaśniono nam, że spółka TBV zawsze jest otwarta na rozmowy i pomoc.

Zakończenie robót budowlanych związanych z przebudową mostu wraz z rozbudową ul. Żeglarskiej przewidziano na koniec listopada. Przedsiębiorcy obiektu przy ul. Krężnickiej muszą po prostu uzbroić się w cierpliwość. Będzie ona niestety okupiona utratą dotychczasowych klientów oraz mniejszymi obrotami.

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. Czy szanowni przypadkiem nie przesadzają i nie szukają winnych nie tam, gdzie powinni?
  Macie już wystarczająco duży spadek obrotów, czy do płatnego parkingu coś jeszcze „mądrego” dorzucicie?
  Jak ktoś byłby zainteresowany zakupami, to znajdzie sposób, by się dostać na drugą stronę Bystrzycy. Nawet na zdjęciu widać tymczasowe rozwiązanie. 🙂

 2. ludzie zmądrzeli? wiedzą że kebab to zgon

 3. Kebab taki sobie, poza tym drogi…
  Najdroższe ubezpieczenia, przynajmniej dla mnie…
  Koszmarnie droga garmażerka…
  Drożyzna w pozostałych punktach…
  Nie ma tam już nic dla mnie. Nic mnie tam nie ciągnie…

 4. To tam jest już płatny parking???

 5. Dziurawy most źle, remontują most – tragedia !!

Wiadomości z info112