690 680 960

Skręcała mazdą w lewo, doprowadziła do zderzenia z motocyklistą. Kierujący jednośladem trafił do szpitala

W poniedziałek w miejscowości Skrobów-Kolonia doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Poszkodowany 21-latek został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Skrobów-Kolonia w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu motocykla z pojazdem osobowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów 43-letnia kobieta kierująca samochodem marki Mazda, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie upewniła się, co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem marki Suzuki, kierowanym przez 21-latka.

W wyniku zderzenia mieszkaniec Lubartowa doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Po badaniach mężczyzna opuścił placówkę medyczną. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowanie kolizji.

(fot. Policja Lubartów)

6 komentarzy

  1. Nie upewniła się, czyli co… motocyklista wyprzedzał ją jadąc w tym samym kierunku, czy jechał z naprzeciwka? Bo fakt, że należy przy próbie skrętu w lewo sprawdzić w lusterku, czy coś akurat nie wyprzedza naszego pojazdu to jedno, ale druga sprawa to zwyczaje na drodze i doświadczenie, że „motocykle są wszędzie”, czyli jeżdżą wedle sobie znanych przepisów i traktują kierowców, jakby wobec nich mogli wszystko, a wina zawsze będzie po stronie kierowcy.

    • Kolejna która była zdenerwowana siedząc na fb lub innym patolskim portalu. Masakra z tymi babami.

  2. LU88 dokładnie tak samo jak z rowerzystami

  3. Lusterka są wszędzie, patrz na motocykle!

  4. LU88 czytaj dokładniej „podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie upewniła się, co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem marki Suzuki” – motocyklista jechał prawidłowo, motocykliści to też kierowcy.

  5. Gdyby jechal prawidłowo to nie mógł wyprzedzać na skrzyżowaniu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy