Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przez dwa dni ul. Grottgera będzie zamknięta dla ruchu

Przez dwa dni ul. Grottgera w Lublinie będzie zamknięta dla ruchu. Utrudnienia związane będą z odbywającym się w dniach 16-17 maja Samorządowym Kongresem Trójmorza oraz Forum Gospodarczym.

W związku z odbywający się w Lublinie Samorządowym Kongresem Trójmorza oraz Forum Gospodarczym, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, w dniach 16 i 17 maja ul. Grottgera będzie zamknięta dla ruchu. Możliwość dojazdu pozostanie jedynie dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego, Centrum Spotkania Kultur i uczestników Kongresu.

Forum Regionów Trójmorza to projekt zainicjowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2018 r. w Rzeszowie. W dniach 29-30 czerwca 2021 w Lublinie miał miejsce pierwszy Samorządowy Kongres Gospodarczy i II Forum Regionów Trójmorza. Drugi Kongres Trójmorza, wraz z towarzyszącym Forum Gospodarczym, odbył się 6-7 czerwca 2022 roku. Obie edycje zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Samorząd Województwa Lubelskiego w dniach 16-17 maja 2023 r. zaprasza na kolejną odsłonę Wydarzenia, które stało się cyklicznym międzynarodowym wydarzeniem gospodarczym skupiającym przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, sektora nauki i biznesu z 12 państw członkowskich Inicjatywy Trójmorza (Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier), przedstawicieli partnerów strategicznych (Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Niemiec) oraz regionów partnerskich z Europy Środkowej i Wschodniej.

(fot. Google Street View)

3 komentarze

  1. To zdjęcia to z jakiego miasta? Chodniki wolne od samochodów – to nie może być Lublin.

    • Niestety ale nie wolne, za pdp po prawej stronie parkuje ich kilka, a to jest miejsce gdzie zawsze znajdzie się chętny na minutkę lub 10 lub godzinkę . przydałyby się jakieś bariery uniemozliwiajace wjazd.

  2. Ciekaw jestem o czym będą ci kongresmeni gadać przez dwa dni i czy jakieś wnioski z tego będą,czy tylko gadanie o d.Maryni.

Dodaj komentarz

Z kraju