Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przewoził w aucie nielegalne papierosy. Naraził Skarb Państwa na stratę blisko 3000 złotych

Papierosy bez polskich znaków akcyzy znaleźli policjanci z Krasnegostawu w samochodzie 52-latka. Mężczyzna swoim działaniem naraził Skarb Państwa na stratę blisko 3000 złotych.

W miniony wtorek funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na jednej z ulic Krasnegostawu zatrzymali do kontroli osobowego renaulta.

– Za kierownicą auta siedział 52-letni mężczyzna. W trakcie czynności policjanci znaleźli w aucie papierosy bez polskich znaków akcyzy – zabezpieczyli 110 paczek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych – poinformowała starszy sierżant Anna Chuszcza z KPP w Karsnymstawie.

Jak przekazała policja, straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę blisko 3000 złotych. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone i nie trafią na rynek. Przewożącemu je 52-latkowi grozi wysoka grzywna.

– Posiadanie czy przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru – dodała starszy sierżant Anna Chuszcza.

8 komentarzy

  1. Wychodzi 27zł akcyzy na paczce, kosztującej wraz z akcyzą 18zł.

  2. jeden zamòwił koperty za 70 baniek i szpryce za dużo więcej

  3. To sie panstwo nie pozbiera po takiej stracie

  4. Tak bo ktoś kto kupuje ruskie kupi nagle polskie i zasili wspólną kasę

  5. No masakra jakaś taka strata dla państwa że uhuhu. Nas co dzień okradają i zliczyć to już by ciężko było z tymi ich przekrętami.

  6. się pozbył konkurencji

  7. Może to były papieroski techniczne? Więc w czym problem? A wiózł je do Afryki

  8. Liczą sobie że paczka fajek kosztuje ponad 27 zł

Dodaj komentarz