Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włamał się do domu i ukradł alkohol. Złodzieja wywęszył „Czort”

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 57-latek, który włamał się do jednego z domów w gminie Sawin i ukradł butelkę alkoholu. Złodzieja wytopił policyjny pies. Mężczyzna został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.

W środę rano policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do niezamieszkałego domu w jednej z miejscowości w gminie Sawin.

– Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że z kuchni skradziona została butelka z alkoholem. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz policyjny przewodnik wraz z psem tropiącym – poinformowała komisarz Ewa Czyż oficer prasowy KMP w Chełmie.

Złodzieja szybko udało się ustalić, dzięki niezawodnemu węchowi policyjnego psa o imieniu „Czort”. Czworonożny funkcjonariusz szybko podjął trop i doprowadził do odległej kilkadziesiąt metrów dalej posesji, na której policjanci zatrzymali 57-letniego podejrzanego.

– Mężczyzna był nietrzeźwy. Dzisiaj zostanie mu przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem – dodała komisarz Ewa Czyż.

PRZECZYTAJ

Skoda wypadła z drogi i dachowała na chodniku. Jedna osoba poszkodowana (zdjęcia)

 

 

3 komentarze

  1. Brawo, super karma się należy 🐕👏

  2. Szkoda, że 10 lat temu babcia/tata/brat Czorta parę godzin po włamaniu,nie odkrył złodzieja DPFu,wartego ciut więcej niż ten alkohol

    • Bo to był sąsiad, kilkadziesiąt metrów dalej. Więc pies nie natrudził się i podołał zadania. Znane są przypadki ” od kuchni”, że niby pies doprowadził do sprawcy, a tak naprawdę było wiadomo kto, tylko trzeba mieć jakąś podkładkę do zatrzymania.

Dodaj komentarz