Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przestraszyli mężczyznę, że zapłaci odsetki za pieniądze na koncie. Tak zaczęli rozmowę oszuści

Najpierw oszust zadzwonił do mieszkańca gminy Hanna i powiedział, że na jego wirtualnym koncie są pieniądze i musi coś z nimi zrobić. Następnie 50-latek dał się namówić na instalację programu do zdalnej obsługi urządzenia. W wyniku działań oszustów stracił kilka tysięcy złotych.

W miniony czwartek do włodawskiej komendy zgłosił się 50-latek, który oświadczył, że oszuści wykorzystując jego dane wykonali z jego konta przelew w wysokości 4 000 złotych. Jak się okazało, z mężczyzną skontaktowała się konsultantka „giełdy Bitcoin” i poinformował go, że na jego wirtualnym koncie znajdują się pieniądze w kwocie 22 000 złotych i musi z nimi coś zrobić, bo inaczej będzie płacił odsetki za ich utrzymanie.

Oszustka powiedziała, że nie ma możliwości zamknięcia konta. Wówczas 50-latek poprosił o przelanie pieniędzy na jego konto. Mężczyzna został namówiony przez innego konsultanta na zainstalowanie aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia i zalogowanie się na stronę swojego banku oraz podanie trzech ostatnich cyfr karty kredytowej. Pokrzywdzony zautoryzował wypłatę ze swojego konta pieniędzy w kwocie 4 000 złotych poprzez podanie przez telefon kodu autoryzacyjnego.

Pomimo tego, że z jego konta wypłynęły pieniądze, a żaden przelew nie wpływał pokrzywdzony wierzył konsultantowi i dalej rozmawiał z nim przez telefon. Na szczęście błędnie podawał kody autoryzacyjne i nie doszło do większej straty. O tym, że został oszukany dowiedział się dopiero w placówce swojego banku, gdy poszedł złożyć reklamację na nieotrzymany przelew. Sprawą zajmują się włodawscy policjanci.

(fot. Policja)

9 komentarzy

 1. Nawet bym nie pomyślał żeby złożyć reklamacje w banku na nie otrzymamy przelew.
  Jutro również udam się do banku i złoże reklamacje że przelewy od firmy w której pracuje są zbyt niskie.

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

   Nie próbuj… ja swego czasu zorientowałem się, że po przejściu na emeryturę nie mogę korzystać ani z L4, ani urlop mi sie nie należy… nawet nie poszedłem do ZUS, bo wyrzuciliby dziada.

  • *nieotrzymany

 2. Jak on te 50 lat przeżył.
  W szkole nie widzieli że the, bill?

 3. Od razu widać, że głosuje na PiS.
  Łyka wszystko, jak pelikan suche buły…

  • A jego oszuścik na PO. A jak go złapią to zagłosuje z zakładu karnego tak jak wszyscy inni odbywający tam wczasy.Bo tylko PO zagwarantuje że oszust nie będzie targany po sądach.

 4. Polska wieś

 5. Zabrać amebie telefon

Z kraju