Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przerwana produkcja bimbru. Przepadł sprzęt, zacier i gotowy trunek

48-letni mieszkaniec gminy Piszczac poniesie konsekwencje za produkcję alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru. Policja zabezpieczyła w jego domu aparat do destylacji, zacier oraz gotowy produkt. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze policji z Terespola dokonali nalotu na jedną z posesji w gminie Piszczac, podejrzewając, że zamieszkały tam 48-letni mężczyzna prowadzi nielegalną produkcję alkoholu.

Ich podejrzenia potwierdziły się po przeszukaniu domu, gdzie mundurowi znaleźli i skonfiskowali około 120 litrów zacieru oraz gotowy produkt. Zabezpieczyli również sprzęt używany do produkcji alkoholu.

48-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Aby zabezpieczyć przyszłe kary i grzywny, policjanci skonfiskowali od niego pieniądze. Produkcja alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest nielegalna zgodnie z polskimi przepisami i stanowi przestępstwo karane pozbawieniem wolności do roku.

(fot. Policja Biała Podlaska)

14 komentarzy

  1. Piszczuchy sami się wykończą

  2. nie kryty krytyk

    nie przepadł tylko zmienił właściciela. żeby tylko nie zginęło z magazynu policji jak 20 tys paczek fajek z magazynu w zamosciu.

  3. Szkoda ,że zlikwidowali, we wsi napewno jest kabel.

Z kraju