Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przepadła aparatura, zacier i gotowy produkt. „To na własny użytek” (zdjęcia)

Bialscy policjanci weszli wczoraj do domu zajmowanego przez 63-latka i zabezpieczyli tam aparaturę do destylacji alkoholu, niemal 40-litrów zacieru oraz gotowy już produkt. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności tej sprawy.

Bialscy policjanci ustalili, że 63-letni mieszkaniec miasta podejrzewany jest o nielegalną produkcję oraz sprzedaż alkoholu. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili „klienta”, który zakupił nielegalny alkohol. Mundurowi weszli do wytypowanego mieszkania. Tam potwierdzili posiadane informacje.

W kuchni ujawnili „pracującą” aparaturę. Zabezpieczyli też niemal 40 litrów zacieru oraz niemal 20 litrów gotowego już produktu. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że ujawniona aparatura służy mu jedynie na własny użytek. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Policjanci przypominają, obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna będzie tez musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym alkoholem.

Przepadła aparatura, zacier i gotowy produkt. „To na własny użytek” (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

13 komentarzy

 1. Przecież każą dezynfekować. Już nic nie rozumiem z tej plandemi….

 2. Jaka aparatura do bimbru. Zwykły zestaw małego chemika.

 3. To po co to jest sprzedawane skoro nie można produkować bimbru – woda do akumulatorów ?
  destylatorymiedziane.pl/pl/

 4. Stefanek to pytanie jest za trudne dla Ciebie, i tak nie zrozumiesz odpowiedzi.

 5. Żenada, opary absurdu. Żeby zrobić problem z 40 litrów zacieru, a już wiem bo państwo ma konkurencje i to jest problem, wyprodukowanie 1 litra spirytusu kosztuje 2 zł a sprzedają pół litra za 70 zł i to jest mega zysk .

  • Ludzie chcieliby sami sobie produkować prąd, żeby było taniej, ale państwo już to utrąciło. Chcieliby sami na własny użytek wytwarzać alkohol, ale też nic z tego. Mamy bulić, płacąc horrendalne ceny za wszystko i nie ma zmiłuj.

   Niedługo będzie jak w Rosji za bolszewików, że we własnym ogródku nawet marchewki nie będziesz mógł posadzić, bo od razu nalot służb, konfiskata i kara więzienia dla przebrzydłego „spekulanta” i „kułaka”.

   • Tytoniu też nie posadzisz, bo więzienie. Kiedyś i nasz kraj dojdzie do wysoko rozwiniętych. W Holandii po robocie, maryśke legalnie na gramy w sklepie kupuję.

 6. Dobre chociaż robił? Bo jak dobre to szkoda…

 7. To go jeszcze za gwałt posadźcie, bo tyż aparaturę ma.

 8. 50 dawek szczepienia

  komuna bis a co na własne potrzeby. policyjne państwo.

Z kraju