Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przemytniczy rekord na granicy. Wagon pełen papierosów

Przemytnicy prześcigają się w pomysłach ale także w ilościach przemycanych towarów. Jednak gdy wpadną, tracą miliony.

Do zdarzenia doszło w środę w Małaszewiczach w gminie Terespol, gdzie znajduje się port przeładunkowy PKP. Tam wjechał z Białorusi pociąg towarowy relacji Brześć-Kobylany. Do jego kontroli przystąpili funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej oraz ze Straży Granicznej z Terespola. Podczas dokładnego sprawdzania, jeden z wagonów zaczął wzbudzać podejrzenia funkcjonariuszy, postanowili więc dokonać szczegółowego rozpoznania co tak naprawdę jest w nim przewożone.

Według dokumentacji powinny w wagonie być bele świerkowego drewna, te zresztą znajdowały się w wagonie. Jednak żeby sprawdzić czy pod nimi nic nie zostało ukryte, przystąpiono do wielogodzinnego rozładunku. Już po kilkunastu minutach oczom funkcjonariuszy ukazały się owinięte czarną folią pakunki. Po całkowitym rozładowaniu wagonu okazało się, że ukryto ich tam aż 121. A w każdym z nich były papierosy.

Łącznie ujawniono próbę przemytu 60,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość wyceniono na blisko 720 tys. zł. Jest to największy przemyt papierosów zatrzymany w woj. lubelskim w tym roku. Teraz trwa ustalanie szczegółów i okoliczności zdarzenia. Sprawę prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej

Przemytniczy rekord na granicy. Wagon pełen papierosów
Przemytniczy rekord na granicy. Wagon pełen papierosów

(fot Izba celna oraz NOSG)
2014-04-04 20:36:32

Komentarze wyłączone