Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar domu w Dominowie. Ewakuowano sześć osób

Dzisiaj wieczorem doszło do pożaru w jednym z domów pod Lublinem. Działania strażaków potrwają do północy.

Pożar parterowego domu jednorodzinnego w Dominowie został zauważony w piątek około godziny 21:30 Ogień dostrzeżony został przez samych lokatorów, którzy natychmiast powiadomili o wszystkim straż pożarną. Na miejsce przyjechały trzy zastępy strażaków; dwa z Lublina i OSP z Mętowa. Ogień pojawił się na poddaszu w okolicach przewodu kominowego a następnie przeniósł się na drewniane elementy dachu.

Strażacy ewakuowali wszystkie osoby znajdujące się w środku, było to sześć osób w tym sześcioletnie dziecko. Na miejsce przyjechało również pogotowie ratunkowe oraz policja. Ogień został po kilkunastu minutach opanowany, potem trwało dogaszanie oraz oddymianie pomieszczeń. Po szczegółowych oględzinach wyszło na jaw, że uszkodzone elementy dachu grożą zawaleniem, wobec czego strażacy przystąpili do jego rozbiórki. Akcja ta ma potrwać jeszcze około godziny.

W chwili obecnej nie jest jeszcze ustalona przyczyna pojawienia się ognia. Straty spowodowane pożarem szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

(fot. lublin112)
2014-04-04 22:51:06

Jeden komentarz

  1. Pożar było widać z ul.Wygodnej, Właśnie do domu wracałem, myślałem że to trawy , ale na nie test już za późno (zielone słabo się palą).Pzdr.