690 680 960

Fotoradar w nowych miejscach. Trwa ustawianie znaków

Już niebawem kierowcy będą mogli spodziewać się fotoradaru w kolejnych dwóch miejscach w Lublinie. W obu doszło do poważnych wypadków.

Powoli zwiększa się liczba ulic, na których dokonywana będzie kontrola prędkości za pomocą fotoradaru. Strażników miejskich spotkamy tam najprawdopodobniej już od następnego czwartku. Będą to ulice Roztocze oraz Jana Pawła II w Lublinie. To tam w ostatnich tygodniach doszło do poważnych wypadków w tym śmiertelnego. Mieszkające w pobliżu osoby podkreślają że są to miejsca szczególnie niebezpieczne oraz że kierowcy nie stosują się tam do ograniczeń prędkości.

Na ulicy Roztocze praktycznie już wszystko przygotowane, co oznacza że można rozpocząć kontrole, znaki zostały ustawione a strażnicy wybrali miejsca gdzie będzie stało urządzenie. O ustawienie w tym rejonie sygnalizacji świetlnej bądź fotoradaru postulowali sami mieszkańcy. Zwłaszcza że często dochodziło tam do potrąceń (pisaliśmy o tym TUTAJ) zaś obok jest szkoła. W końcu wybrano to drugie rozwiązanie. Kierowcy będą mogli spodziewać się kontroli na 600-metrowym odcinku tej ulicy pomiędzy ul. Jana Pawła II a Łukowską.

Z kolei na ul. Jana Pawła II fotoradar będzie ustawiany w rejonie od ul. Armii Krajowej do Granitowej, jest to odcinek o długości 800 metrów. Lada moment pojawią się tam znaki informujące o kontroli fotoradarowej. To miejsce także jest związane z tragicznym wypadkiem w którym zginęła 14-latka potrącona przez rozpędzony samochód osobowy (pisaliśmy o tym TUTAJ). Tutaj także już od najbliższego czwartku pojawić się mogą strażnicy miejscy i dokonywać kontroli prędkości.

Jednak to nie są jedyne miejsca, gdzie jeszcze w tym roku pojawi się kontrola fotoradarowa. Wytypowane są także Kunickiego, Romera, Krochmalna oraz kolejne odcinki na ul. Jana Pawła II. Do połowy tego roku planowane jest rozszerzenie miejsc kontroli prędkości do 15 ulic.

(fot. lublin112)
2014-04-04 19:42:46

13 komentarzy

 1. zenników Majdanka dodać, gdzie wypadków jest cała seria oraz krańcową, szaleństwo tam przejść przez nieoświetlone przejście, a jak się zatrzymuję by przepuścić pieszego to jeszcze mnie debile potrafią klaksonem straszyć, bezsens.

  • Na dwupasmówce nie należy się zatrzymać aby przepuszczać pieszych ponieważ jadący drugim pasem może tego nie zauważyć, pieszy się nie obejrzy, wyjdzie mu pod maskę i masz człowieka na sumieniu. Lepiej jedź dalej, a pieszy przejdzie jak będzie luka.

 2. Proponuję zmianę herbu Lublina na koziołka wspinającego się na fotoradar.

  • Proponuję, żebyś walnął się w łeb. Następny sarmata, któremu fotoradary wolność ograniczają

   • Gdzieś ty wyczytał w moim komentarzu cokolwiek o ograniczeniu mojej czy czyjejkolwiek wolności ? Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się do szkoły zapisz, a jak wszystko ci się kojarzy z ograniczaniem wolności to idź do psychiatry – może jeszcze nie jest za późno. Poza tym ja to mam głowę, a łeb to masz ty.

 3. Na JPII jest dużo barierek a jak wiemy pstryczek nie może wtedy działać !

 4. chyba Ze jest ustawiony na pasie zieleni od strony barierek to może i dobrze barierki będą tłem dla siwego foto i barany będą sie łapać

 5. Myślenie nie boli

  Nie rozumiem dlaczego straż wiejska uparła się koniecznie na tą część miasta…? Na Sławinku, Czechowie, Kalinowszczyźnie, Tatarach, Bronowicach i okolicach nie dochodzi do potrąceń? A z innej beczki, to może pieniądze zarobione na fotoradarze powinni zainwestować w obowiązkowe szkolenie pieszych, bo przedszkolna zasada „spójrz w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo” przestała obowiązywać w czasach świętych krów. Szkoda, że śmierć pieszych motywuje do zarabiania, a nie do przestrzegania reguły ograniczonego zaufania!!!

 6. Jak ustawią to niech go oznaczą dobrze oznaczą

 7. Jak ustawią to niech go oznaczą dobrze oznaczą bo ktoś go rozjedzie

 8. Dobrze niech ustawiają, zawsze można liczyć na i*****e, wiec jazda samochodem też spokojneijsza i przyjemniejsza.

 9. a kiedy fotoradar stanie na ul.Choiny,rano banda matołów ściga się od strony Jakubowic Konińskich…

Kursy walut

 • USD 4.2934zł -0.25%
 • GBP 5.3107zł -0.13%
 • EUR 4.6755zł -0.1%
 • CHF 4.6856zł -0.26%

Polub nas