Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przemoczona i zmarznięta starsza kobieta stała na polnej drodze. Nie wiedziała, co tam robi i skąd się tam wzięła

76-latka z objawami wychłodzenia trafiła do szpitala. Kobieta została zauważona na polnej drodze, gdzie stała zmarznięta i przemoczona. Nie wiedziała, co tam robi i skąd się tam wzięła. Policjanci ustalili jej miejsce zamieszkania. Jak się okazało mieszka sama i nie wiadomo, kiedy wyszła z domu.

W środę przed południem dyżurny janowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze polnej w miejscowości Słupie znajduje się przemoczona i zmarznięta starsza kobieta.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że nie wie gdzie jest i jak się tam znalazła, nie wiedziała też ile czasu tam przebywa. Skierowani na miejsce policjanci z posterunku w Modliborzycach ustalili dane kobiety i jej adres zamieszkania. Jak się okazało była to 76-letnia mieszanka gminy Modliborzyce. Kobieta mieszka sama, nie wiadomo kiedy wyszła z domu i ile czasu spędziła na zewnątrz – relacjonuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Na szczęście dzięki reakcji przypadkowej osoby i ustaleniom policjantów kobiecie, której życie było zagrożone, w porę udzielono pomocy.

Nie bądź obojętny, reaguj!

Pamiętajmy okres zimowy, to niebezpieczny czas dla osób bezdomnych, starszych, samotnych i schorowanych, ale też nietrzeźwych. Zwracajmy zatem uwagę na osoby które mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Musimy pamiętać, że często od naszej właśnie reakcji zależy los potrzebujących pomocy. Wystarczy wykonać połączenie na numer alarmowy 112 i powiadomić o miejscu przebywania osoby, której grozi wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

2 komentarze

  1. Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

    76-latka, tylko o rok starsza, a bardziej dotknięta „zębem czasu” niż ja.

  2. Ale napewno ma ” kochające ” dzieci ktore bylyby zbulwersowane gdyby kobiecie nie udalo się pomóc. Ludzie mają w d…wlasnych rodzicow, interesuje ich tylko koniec wlasnego nosa

Dodaj komentarz

Z kraju