Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przejechał na czerwonym świetle, był pijany i po narkotykach. Ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

W miniony czwartek bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. 28-latek był pijany, co więcej, badanie na obecność środków odurzających w jego organizmie wykazało amfetaminę.

W miniony czwartek rano bialscy policjanci zauważyli na skrzyżowaniu ul. Brzeskiej i Jana Pawła II w Białej Podlaskiej kierowcę audi, który zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej i przejechał na czerwonym świetle.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą audi siedział 28-latek z Białej Podlaskiej. Policjanci szybko ustalili, że to nie jedyny czyn na koncie mężczyzny. Posiada on bowiem dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo w chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Urządzenie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna dziwnie się zachowywał, więc policjanci przeprowadzili badanie pod kątem obecności w organizmie środków odurzających. Wynik potwierdził obecność amfetaminy w organizmie 28-latka. Od kierowcy dodatkowo pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków.

Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca liczyć musi się również z obowiązkowym świadczeniem na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie minimum 5 tysięcy złotych.

(fot. Policja Biała Podlaska)

9 komentarzy

 1. co to za śmieszna kwota 5 tyś – jaja se robicie

 2. dać ich personalia to sąsiedzi ich skutecznie zakapują i wyeliminują zagrożenie! Przecież takie dane powinny być dostępne dla wszystkich!

 3. Olgierd Jedlina

  Pójdzie do pierdla jak następnym razem zabije kilka osób, bo znowu będzie jeździł.

 4. Emigrant_z_PolskiBe

  Powinni mu wszyscy współczuć. Ten biedny człowiek na 100% dostanie kolejny dozywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

 5. Brykę ma niezłą, więc grzywna to dla niego nie problem. I pieciu lat nie dostanie – co najwyżej ze dwa lata. Pewnie kierowca smieje sie na mysl o takiej karze.

 6. 5 tyś niby mało niby dużo ale jak się rozbija takim autem i ma na alkohol i na narkotyki i nic sobie nie robi z tych śmiesznych zakazów to puscie go wolno albo dopiero,,,, lcie tak żeby się tak osrał żeby matka nawet gaci nie mogła doprać

 7. Na pewno bardzo przejmie się karą, jaką dostanie za ten wyczyn. W takim samym stopniu jak przejął się wszystkimi poprzednimi karami, z których jedną był dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Ale 28 lat i już dożywotni zakaz… To robi wrażenie. Widać, że młody człowiek czasu nie marnował. Jak tak młody wiek, to już naprawdę sporo w życiu osiągnął.

  • Za młody i za głupi, żeby tyle się dorobić bez pomocy rodziców, którzy najpierw kupili dziecku zabawkę, a potem mataczyli kolejne wybryki, które powodował – domniemam, że i teraz tak będzie.
   Przecież wiadomo, że mimo zmian „na lepsze” tzw. kasta dobrze się trzyma.
   (Patrz: program 1 TWP godz. 18,20 od poniedziałku piątku – tam przerabiają takie i temu podobne tematy.

 8. Przede wszystkim powinni mu samochód zezłomować na jego koszt za karę.

  Wypożyczalnie, pracodawcy i prywatni ludzie powinni mieć możliwość sprawdzenia na jakiejś stronie z gov.pl czy gość z danym prawkiem ma zakaz.
  Jak pożyczyli samochód komuś kto nie ma prawka, albo jest na liści ludzi z zakazem to ich strata.

Z kraju