Przedsiębiorcy wciąż mają wątpliwości co do prawidłowości przyznawania wsparcia finansowego. Powiadomiono prokuraturę

Do Prokuratury Okręgowej w Lublinie złożone zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o konkurs przeprowadzony przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości. Na niektórych dokumentach widnieje bowiem różnica w czasie składania wniosku.

32 komentarze

 1. A unia skąd ma pieniądze, panie lub pani xyz ?
  Co do tematu, biedni ci przedsiębiorcy, stać ich na adwokata, który bynajmniej nie wziął za sprawę 2 tysięcy PLN. Same cwaniaczki co to faktury z opóźnieniem dwumiesięcznym wystawili aby tylko był spadek dochodów.

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   No tak, bo klepnąć się po 50 zł na adwokata to taka niewyobrażalna suma pieniędzy, że absolutnie żadna grupa społeczna nie będzie w stanie się zorganizować i wspólnie zebrać tę kwotę.
   Zazwyczaj, mecenas pobiera niewielką kwotę za samo reprezentowanie klienta, a zarabia na % od wygranej sumy.

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    W moim przypadku, mecenas który reprezentował moje interesy przy odzyskiwaniu długu wziął 6000 zł + 8% od sumy (200tys.).

 2. @ag – jeśli masz podejrzenia to wal do prokuratury ze zgłoszeniem (lub co najmniej do US) na tych, którzy kombinowali, a nie rzucasz puste oskarżenia.A tak wogóle, to w tej sprawie pierwszy podejrzany jest LAWP. Dlaczego dopero po konkursie okazało się, że dwa serwery służące do przyjmowania wniosków ustawione mają inne czasy? Dlaczego dopuszczona była taka możliwość, że wniosek wysłany o 9:59:59 został przyjęty mimo, że przyjmowanie miało się rozpocząć o 10:00:00 ???????

 3. Mondrych to aż miło poczytać.

 4. Jedni składali wniosek sami inni poprosili księgową i za płacili za usługę 700 zł/1000zł. Za wniosek.

 5. Mam to samo inna sekunda u mnie inna przy naborze, wiadomo że nie wszystko jest Ok, warto sprawdzić, ja uważam, że powinno to być na innej zasadzie, pierwszeństwo powinny mieć firmy, które Pan minister zamknął w czasie epidemi. Od razu napiszę, że mam firmę związaną z branżą elektryczną, mimo to uważam, że ja mogę nie dostać, ale im się należy, przecież mieli zakaz więc pinosili straty a jakie straty ponieśli Panowie adwokaci czy biura rachunkowe przecież pracowali.

 6. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Państwo Polskie 600mld $ PKB, Activision Blizzard przychód za 2019r 6,5mld $.

  Państwo Polskie – jednoczesna próba zalogowania się 50 tysięcy kont – awaria, WINA LUDZI ŻE SIĘ PRÓBUJĄ ZALOGOWAĆ Z RÓŻNYCH KOMPUTERÓW.
  Activision Blizzard – jednocześnie aktywnych, zalogowanych w grze (w gigantycznym świecie potrzebującym znacznie lepszych serwerów niż ankieta na gov.pl) 12 MILIONÓW ludzi. Działa bez problemu.

  • Syrena 105 oraz Lamborghini Aventador to są dwa samochody… 😛

   Podobne jak serwery LAWP-u i Blizzard’a.

   Nie siej fermentu 😀

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    Z tym, że w tym zestawieniu analogicznie Syrena 105 ma 100x mniejszy budżet, a robi lepsze auta niż Lamborghini. Z tym, że wiemy, że tak nie jest.

    • Tak przy okazji… serwery usługi wspomnianego Blizzarda też miewają „zwiechy”, wystarczy zerknąć na downdetector. Taka ilość zapytań do serwera w krótkim okresie czasu musi sprawić kłopoty każdemu usługodawcy 😉

     Ale uruchamianie procedury przyjmowania wniosków w formule takiej jak za pierwszym razem wręcz aż prosiło się o kłopoty… Bądź co bądź przypominało o atak DDoS na własne życzenie LAWPu 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia